Letenky z Viedne do Amsterdamu už od 57€

01.Mar 2016 | 01:29
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: holandsko amsterdam európa letenky do holandska letenky do amsterdamu

Jedna z európskych metropol, ktorú môžeme navštíviť začiatkom leta za rozumné peniaze je holandský Amsterdam. Aktuálne si ale môžete zakúpiť spiatočné letenky let.spoločnosti Easyjet z Viedne do Amsterdamu už od 57€. Cena platí pri kúpe leteniek pre dve osoby. V prípade nákupu jednej letenky je cena od 66€. V cene letenky je len príručná batožina. V prípade zapísanej batožiny do váhy 20kg je poplatok 44€. Najlacnejšie letenky sú dostupné koncom v obmedzenom počte počas mesiaca jún 2016.


► Letenky napríklad v termíne 8-11 jún. 2016.

► Ubytovanie v Amsterdame od 23€ na osobu a noc.


Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Amsterdam – hlavné mesto krajiny tulipánov, syrov a veterných mlynov

Tak na začiatok, čo znamená názov mesta Amsterdam? Amsterdam = rieka Amstel + Dam (priehrada postavená na nej). Amsterdamské kanály a prístavy zaberajú celú štvrtinu rozlohy tohto mesta a vďaka nim je Amsterdam známy ako “Benátky severu”. Prílet do Amsterdamu máme v sobotu popoludní o 15:00. Holandská spoločnosť KLM Airlines nepatrí medzi tie nízkonákladové, čo sme ocenili bagetami a občerstvením počas letu. Z medzinárodného letiska Schiphol sa môžete presunúť viacerými spôsobmi.


TIP: Najviac sa oplatí jednosmerný lístok vlakom na hlavnú stanicu za 5,10€


Po vystúpení vás privíta zvnútra moderná a zvonku historická budova hlavnej stanice Amsterdam Centraal. Podobne ako v Kodani, alebo Malme, najčastejší dopravný prostriedok, ktorý vás môže zraziť, bude bicykel. Cyklotrasy sú na každom chodníku a bicykle sa zamykajú úplne o všetko od dopravných značiek, zábradlí až po mreže kanála. Zohnať ubytko za dobrú cenu a niekde v centre je dosť ťažké. Ekonomickou alternatívou, ktorú využívame aj my, sú lode v prístave pár minút od hlavnej stanice. Tá naša sa volala MPS Holland a zarezervovali sme si ju s predstihom asi tri mesiace cez booking. Ohdliadnuc od stiesnených priestorov a minimalistickej sprchy, sme každý večer ocenili, že máme centrum napešo. Do lode sa dostanete na PIN kód a v kajutách sú aj prekvapivo radiátory. Spoločná miestnosť slúži na raňajky a socializáciu s ostatnými ubytovanými. Zložíme si veci a vyrážame spoznávať uličky starého mesta…

Viac tipov a rád ako si naplánovať výlet si môžete prečítať na http://www.svetobeznici.sk/