Letisko odporúča cestujúcim dostaviť sa v deň summitu na odlet aspoň 3 hodiny vopred

12.Sep 2016 | 11:43
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: tlačová správa letisko bratislava

BRATISLAVA, 12. 9. – Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vyzýva v súvislosti so summitom prezidentom a premiérov krajín EÚ cestujúcu verejnosť, aby si v deň konania summitu, v piatok 16. septembra, vyhradila dostatočný časový priestor na príchod na letisko. Odporúčame, aby sa cestujúci dostavili na letisko minimálne 3 hodiny pred svojím odletom, či už pricestujú autom alebo autobusom.

Letisko v piatok očakáva prílet a odlet mnohých vládnych delegácií, ktoré sa budú presúvať do centra mesta a z neho. Z tohto dôvodu bude obmedzená prístupová cesta na letisko a môžu sa tvoriť kolóny. Ako už informoval rezort vnútra, v čase od 8. h do 10. h bude uzatvorená diaľnica D1 v okolí letiska a rovnako aj Ivanská cesta v oboch smeroch od OC Avion. Cestujúcim, ktorí odlietajú z Bratislavy v piatok 16. septembra v doobedňajších hodinách a v čase medzi 18. až 21. hodinou preto odporúčame, aby si vyhradili dostatočný čas pred príchodom na letisko, ideálne aspoň 3 hodiny vopred.

V súvislosti s piatkovým summitom prezidentov EÚ nebude na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave obmedzená prevádzka pravidelných ani charterových letov. Všetky lety by mali byť vybavované podľa platného letného letového poriadku. Jedna z dvoch dráh letiska, dráha 04-22, bude počas štvrtka a piatka z dôvodu parkovania lietadiel uzatvorená, čo však nebude mať vplyv na vybavovanie letov.

Zároveň upozorňujeme priaznivcov fotenia lietadiel, že bezpečnostné opatrenia budú platiť aj v okolí celého perimetra letiska. Nebude tak možné sledovať lietadlá v bezprostrednom letiskovom okolí, pri plote.

Informácie o všetkých dopravných obmedzeniach nájdu cestujúci na webovej stránke letiska:

https://www.bts.aero/o-letisku/press/tlacove-spravy/obmedzenie-dopravy-pocas-summitu-eu-v-piatok-16-septembra/


Tlačová správa Letiska Bratislava