LOTYŠSKO: Riga z Viedne aj na predĺžený víkend s letenkami od 10€

17.Jan 2022 | 20:00
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: lotyšsko riga letenky do rigy ryanair pobaltie letenky do Lotyšska Európa letisko viedeň

V aktuálnej ponuke od let. spoločnosti Ryanair si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Viedne do Rigy už od 10€. Letenky sú dostupné pre cesty v rôznych termínoch počas mesiaca január 2022.

V cene najlacnejšej letenky len jedna malá batožina o rozmeroch 40cm x 20cm x 25cm.

  • Ak si zakúpite "Priority & 2 Cabin Bags", tak si môžete zo sebou zobrať na palubu jednu malú batožinu A jednu batožinu do 10kg o rozmeroch 55cm x 40cm x 20cm.
  • Ak si nezakúpite "Priority & 2 Cabin Bags", tak si MÔŽETE k malej batožine (ktorá je v cene letenky) dokúpiť batožinu do 10kg, ktorá pôjde do podpalubia.

Za ďalší kus podanej batožiny do podpalubia sa vzťahujú dodatočné poplatky.


► Letenky do Rigy v termíne 125-31 január 2022.


VYHĽADAŤ LETENKY VIEDEŇ - RIGA

Kalendár termínov Viedeň - Riga

VYHĽADAŤ UBYTOVANIE V RIGE

Podmienky vstupu do krajiny

Vstup do Lotyšska je povolený pre všetky osoby z Európskej únie a Európskeho hospodárskeho spoločenstva, Švajčiarska alebo Spojeného kráľovstva. Zakázaný je vstup do krajiny iba pre nezaočkované osoby z vysoko rizikových krajín mimo EÚ a EHS. Rozdelenie krajín sa nachádza na webovej stránke Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb.


Náhodné testovanie po prílete

Pri leteckom príchode z Estónska, Fínska, Francúzska, Maďarska, Talianska, Luxemburska, Litvy, Malty, Holandska, Poľska, Španielska, Egypta, Kene, Spojených štátov amerických a Spojených arabských emirátov budú cestujúci náhodne vybraní na bezplatné PCR testovanie, a to bez ohľadu na očkovanie.


Vyžaduje sa registrácia pred vstupom?

Registrácia je povinná, aj pri tranzite na registračnej stránke Covidpass.lv. Zaregistrovať sa je možné najskôr 48 hodín pred prekročením lotyšskej hranice. Pri tranzite musí byť tranzit ukončený do 12 hodín od registrácie.


Aké sú podmienky pre cestujúcich zo Slovenska?

Zaočkované osoby vakcínou schválenou EMA alebo WHO sa musia pred cestou zaregistrovať. Pred cestou nemusia absolvovať test ani po príchode absolvovať izoláciu. To neplatí pre veľmi rizikové krajiny podľa rozdelenia, ktoré sa nachádza na webovej stránke Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb.

Nezaočkované osoby alebo zaočkované neschválenou vakcínou

V prípade, že sa Slovensko nachádza v zelenej kategórii (incidencia je menej ako 75 prípadov na 100 000 obyvateľov), musia pred cestou absolvovať buď PCR test (nemôže byť starší ako 72 hodín) alebo antigénový test (nemôže byť starší ako 24 hodín). Výsledok testu musí byť v angličtine alebo jazyku krajiny pôvodu.

V prípade, že sa Slovensko nachádza v žltej kategórii (incidencia je viac ako 75 prípadov na 100 000 obyvateľov), musia pred cestou absolvovať buď PCR test (nemôže byť starší ako 72 hodín) alebo antigénový test (nemôže byť starší ako 24 hodín). Výsledok testu musí byť v angličtine alebo jazyku krajiny pôvodu. A musia absolvovať 10-dňovú izoláciu, ktorú je možné skrátiť, ak osoba dostane negatívny výsledok testu vykonaného najskôr na 7. deň izolácie.

Aké dokumenty sa vyžadujú pri vstupe? Resp. pri nástupe do lietadla

  1. Platný cestovný pas alebo občiansky preukaz;
  2. QR doručený po registrácii na stránke Covidpass.lv;
  3. Potvrdenie o očkovaní oboma dávkami schválenej vakcíny alebo negatívny výsledok PCR testu nie starší ako 72 hodín alebo negatívny výsledok antigénového testu nie staršieho ako 48 hodín alebo potvrdenie o prekonaní ochorenia COVID-19 (platí 11 až 180 dní od pozitívnej diagnostiky ochorenia);
  4. Všetci cestujúci bez ohľadu na status očkovania (výnimku majú napríklad deti do 12 rokov, osoby v tranzite, zamestnanci komerčných alebo osobných prepravných služieb) prichádzajúci do Lotyšska zo Spojeného kráľovstva, Dánska, Nórska, Švédska, Nemecka a Ruska komerčnou dopravou musia pred nástupom do prostriedku predložiť negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín alebo antigénový test nie starší ako 48 hodín. Ak osoba vstupuje do Lotyšska z uvedených krajín súkromným dopravným prostriedkom a neurobila si test pred vstupom do Lotyšska, je povinná tak urobiť do 24 hodín v najbližšom laboratóriu.

zdroj: mzv.sk


 Riga z Viedne aj na predĺžený víkend s letenkami od 10 eur