​Lufthansa Group zavádza povinné prekrytie nosa a úst

03.Máj 2020 | 14:15
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: lufthansa

Od pondelka 4. mája 2020 aerolinky skupiny Lufthansa žiadajú od všetkých cestujúcich, aby počas ich letov nosili rúška alebo mali akýmkoľvek spôsobom prekryté nos a ústa. Spoločnosť okrem toho odporúča, aby ich cestujúci nosili počas celej doby, t. j. aj pred letom alebo po ňom na letisku, kedykoľvek nie je možné zaručiť požadovanú minimálnu vzdialenosť bez obmedzení.

Napriek mnohým úpravám servisných postupov nie je vždy možné udržať požadovanú vzdialenosť počas letu. Toto opatrenie preto slúži ako dodatočná ochrana pre všetkých cestujúcich. Všetci zamestnanci v lietadlách na letoch skupiny Lufthansa v priamom kontakte so zákazníkmi budú mať tiež adekvátnu masku.

Letecká spoločnosť odporúča mať prekrytý nos a ústa počas celej cesty.

Skupina Lufthansa Group tak dodržiava oficiálne predpisy mnohých európskych krajín, v ktorých je teraz na verejných miestach povinné nosenie rúšok alebo prekrytie úst a nosa.


Od všetkých cestujúcich sa vyžaduje, aby si priniesli vlastné rúško alebo mali prekryté ústa a nos. Odporúča sa opakovane použiteľná textilná maska, ale sú povolené aj všetky iné typy rúšok a prekrytí, ako sú jednoduché jednorazové masky alebo šatky. Letecké spoločnosti vopred informujú svojich cestujúcich prostredníctvom SMS alebo e-mailu a takisto i na svojich webových stránkach o novom nariadení.

Povinnosť nosiť masku sa predbežne uplatňuje do 31. augusta 2020.

Súčasné opatrenie spoločností Lufthansa Group Airlines na ponechanie voľného miesta v podobe susedného sedadla v Economy a Premium Economy triede sa už nebude uplatňovať, pretože nosenie rúšok poskytuje primeranú ochranu zdravia. Vzhľadom na súčasnú nízku obsadenosť však budú sedadlá pridelené čo najďalej od seba v celej kabíne.

Získať nákazu na palube zostáva v zásade veľmi nepravdepodobné. Od vypuknutia pandémie neboli známe žiadne konkrétne prípady prenosu počas letov skupiny Lufthansa Group. Všetky lietadlá skupiny Lufthansa Group sú vybavené vzduchovými filtrami najvyššej kvality, ktoré zaručujú kvalitu vzduchu podobnú kvalite vzduch na operačnej sále. Okrem toho vzduch cirkuluje vertikálne namiesto toho, aby sa distribuoval cez kabínu.