Madrid a Barcelona v rámci jednej cesty od 53€

20.Júl 2017 | 23:39
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa španielsko letenky do španielska madrid letenky do madridu barcelona letenky do barcelony letisko budapešť wizzair

Jeseň je priam ideálny čas na absolvovanie nejakého zaujímavého výletu po európskych metropolách. Turistov je pomenej, teploty nižšie a ceny ubytovania čí leteniek priaznivejšie ako cez letné prázdniny. Dnes sme si pre vás pripravili tip na cestu do Španielska, kde v rámci tejto cesty navštívime dve najznámejšie mestá, Madrid a Barcelonu.

Výlet začneme v Madride, hlavnom meste Španielska, ktoré bolo v minulosti aj hlavným mestom španielskej ríše. Pamiatky na tieto slávne časy nájdete v podobe jedinečnej architektúry na každom kroku. Tieto kroky vás zavedú aj na Plaza Mayor, námestie, kde sa písali dejiny. Dnes tam nájdete aj útulné kaviarničky. Z Madridu sa presunieme do srdca Katalánska, do Barcelony.

Táto metropola Katalánska sa radí k jednému z najobľúbenejších miest Európy, ak aj nie celého sveta. Mnohých už očarili alebo ešte len očaria nádherné pláže, výborné jedlo, pulzujúci nočný život či diela excentrického Gaudího. Po návšteve Barcelony sa letecky vrátime do Budapešti.

K ceste využijeme akciovú ponuku leteniek od let.spoločnosti Wizzair s odletom a návratom do Budapešti. Na presun z Madridu do Barcelony môžeme využiť cenovo prijateľný autobus, o niečo drahší vlak alebo sa presunúť letecky.


Príkladový itinerár cesty

  • 11.10.2017 Budapešť - Madrid
  • 14.10.2017 Madrid - Barcelona
  • 18.10.2017 Barcelona - Budapešť


Ako rezervovať letenky

K absolvovanie tejto cesty budeme musieť urobiť dve samostatné rezervácie leteniek. Prvá rezervácia bude na trase Budapešť - Madrid s cenou leteniek od 5090Ft / 17€. Druhou rezerváciou leteniek bude na trase Barcelona - Budapešť s cenou od 30€. Cena platí pre členov WIZZ DISCOUNT CLUB. Ak nieste členom klubu, tak cena leteniek je od 67€. Cena leteniek je konečná pri ceste s menšou príručnou batožinou (42cm x 32cm x 25cm). Poplatok za podpalubnú batožinu do 23kg je 27€ za jeden smer. Letenky za túto cenu sú dostupné počas mesiaca október 2017.


WIZZ DISCOUNT CLUB: Členstvo stojí 30€, platí pre Vás a jedného ďalšieho spolucestujúceho a je platné po dobu jedného roka. V prípade skupiny do 6 cestujúcich (to znamená Vy + ďalších max.5 osôb) je poplatok za členstvo 60€. Cena leteniek je konečná pri ceste s menšou príručnou batožinou (42cm x 32cm x 25cm). Zľava na letenky sa oplatí už pri prvej rezervácii ak v rámci tejto rezervácie cestujú 2 alebo viac osôb. <viac info>


Vyhľadať letenky Budapešť - Madrid

Vyhľadať letenky Barcelona - Budapešť


Doprava medzi Madridom a Barcelonou

Je viacero možností ako sa prepraviť z Madridu do Barcelony. Tou najlacnejšou je využiť autobus niektorej zo spoločnosti premávajúce na tejto trase. Cena jednosmerného lístka na autobus z Madridu do Barcelony začína na sume 5,25€. Doba jazdy je približne 8 hodín.

Druhou možnosťou ako sa presunúť medzi mestami je vlak. Je to pomerne drahý spôsob prepravy v celom Španielsku a nie len na trase Madrid - Barcelona. Cena jednosmerného lístka na vlak kupovaného v predstihu začína na sume 32€. Doba jazdy vlakom je rôzna, líši sa podľa typu zvoleného vlaku a môže byť v rozmedzí cca 3 až 7 hodín.

Poslednou možnosťou ako absolvovať trasu z Madridu do Barcelony je letecky. Cena jednosmernej letenky napríklad s let.spoločnosťou Vueling začína na sume 40€.


Ubytovanie v Madride a Barcelone

Ubytovanie v hosteloch alebo v mládežníckych ubytovniach začína na sume 10€ za osobu na noc. Ak dávate prednosť väčšiemu súkromiu a ubytovaniu v hoteloch, tak v tomto prípade počítajte zo sumou minimálne 30€. Cena je na osobu a noc v izbe s vlastným sociálnym zariadením. No aj tu je cena úmerná v závislosti od polohy a od vzdialenosti od centra. Tí odvážnejší z vás by mohli využiť čoraz populárnejšie ubytovanie v súkromí a to buď cez portál Airbnb (získaj 25€ kredit na ubytovanie) alebo prostredníctvom CouchSurfingu.


VYHĽADAŤ UBYTOVANIE V MADRIDE

VYHĽADAŤ UBYTOVANIE V BARCELONE