MALDIVY - Od 15. júla 2020 znovuotvorenie hraníc pre turistov

01.Júl 2020 | 14:00
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: maldivy

Veľvyslanectvo SR v Dillí informuje občanov SR o znovuotvorení hraníc Maldív od 15. júla 2020 s nasledovnými opatreniami a pravidlami:

  • Turistom budú udeľované bezplatné 30-dňové víza pri vstupe do krajiny rovnako ako to bolo pred vypuknutím pandémie Covid-19.
  • Turisti prichádzajúci na Maldivy musia predložiť rezerváciu ubytovania, pričom je od 15. júla 2020 možné bývať len v rezortoch, marínach a hoteloch na neobývaných ostrovoch. Obývané ostrovy budú ponúkať ubytovanie od 1. augusta 2020.
  • Turisti, ktorí navštívia Maldivy, by si mali rezervovať pobyt iba na jedinom mieste a počas tohto obdobia nebude povolené meniť rezorty. Výnimky môžu byť udelené iba v prípade presunu/domáceho transferu.


Vstup na Maldivy

Turisti sa pri vstupe na Maldivy nebudú musieť podrobiť žiadnej karanténe, nebudú musieť predložiť negatívny test na Covid-19. V prípade, že budú vykazovať príznaky tohto ochorenia, budú podrobení PCR testu na vlastné náklady alebo na náklady rezortu/hotelu, kam cestujú. Miestne orgány môžu na vlastné náklady náhodne testovať vybraných cestujúcich. V prípade preukázaných príznakov pôjdu do karantény v hoteli alebo v štátnom zariadení.

Pri odchode z Maldív sa turisti budú mať možnosť otestovať na Covid-19 v prípadoch, že výsledky takého testu požadujú pri návrate do ich cieľovej destinácie.


Cestovné odporúčanie

Maldivy k 30. júnu 2020 evidujú celkový počet 2337 prípadov nakazenia ochorením COVID-19, z čoho je naďalej aktívnych 410 a úmrtí bolo zaznamenaných doteraz 8. Vzhľadom na stále neistú situáciu v regióne a potenciálne komplikácie pri návrate do SR naďalej neodporúčame cestovať na Maldivy.

Zdroj: mzv.sk