MALDIVY: Opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu

09.Mar 2020 | 20:00
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: maldivy

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR oznamuje cestujúcim na Maldivy, že cudzím štátnym príslušníkom, ktorí za posledných 14 dní navštívili Juhokórejskú republiku – regióny Daegu, Busan, Gyeonbuk, Gyeongnam, Čínu, Irán a Taliansko, nebude umožnený vstup do krajiny.


K 8. marcu 2020 sú na Maldivách evidované dva prípady výskytu ochorenia Covid-19. V súvislosti s výskytom ochorenia Covid-19 boli dočasne zatvorené rezorty v Lh. Kuredu Island Resort, V. Thinadhoo a K. Summer Island Resort a je možné, že sa zatvoria aj ďalšie ostrovy a letoviská. Maldivy realizujú skríningové opatrenia pri vstupe do krajiny, ktoré môžu viesť k zdržaniam pri vstupe a cestujúci môžu byť podrobení zdravotnej prehliadke. Aktuálne informácie o situácii na Maldivách môžete nájsť na stránke WHO Maldivy. Aktuálne informácie o výskyte nového koronavírusu: mapa.

Občanom SR odporúčame, aby pred cestou do tejto krajiny zistili aktuálne informácie o miestach pobytov. V prípade núdze môžu občania Slovenskej republiky kontaktovať pohotovostné číslo mobilného telefónu Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Dillí: +91 98187 99477 alebo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky: +421 5978 5978. Zároveň môžu občania Slovenskej republiky v prípade cestovania do zahraničia využiť službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Svetobežka.

Zdroj: Mzv.sk