MALDIVY - Otvorenie hraníc pre turistov

19.Júl 2020 | 18:00
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: maldivy

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Dillí informuje občanov Slovenskej republiky o znovuotvorení hraníc Maldív od 15. júla 2020 s nasledovnými opatreniami a pravidlami:

  • Turistom sú udeľované bezplatné 30-dňové víza pri vstupe do krajiny rovnako ako to bolo pred vypuknutím pandémie Covid-19.
  • Turisti prichádzajúci na Maldivy musia predložiť rezerváciu ubytovania, pričom je od 15. júla 2020 možné bývať len v rezortoch, marínach a hoteloch na neobývaných ostrovoch. Obývané ostrovy budú ponúkať ubytovanie od 1. augusta 2020.
  • Turisti, ktorí navštívia Maldivy, by si mali rezervovať pobyt iba na jedinom mieste a počas tohto obdobia nie je povolené meniť rezorty. Výnimky môžu byť udelené iba v prípade presunu/domáceho transferu.


Vstup na Maldivy

Turisti sa pri vstupe na Maldivy nemusia podrobiť žiadnej karanténe a ani nemusia predložiť negatívny test na Covid-19. V prípade, že budú návštevníci vykazovať príznaky tohto ochorenia, budú podrobení PCR testu na vlastné náklady alebo na náklady rezortu/hotelu, kam cestujú. Miestne orgány môžu na vlastné náklady náhodne testovať vybraných cestujúcich. V prípade preukázaných príznakov pôjdu do karantény v hoteli alebo v štátnom zariadení.

Pri odchode z Maldív sa majú turisti možnosť otestovať na Covid-19 v prípadoch, že výsledky takého testu sú vyžadované pri návrate do ich cieľovej destinácie.


Cestovné odporúčanie

Maldivy k 17. júlu 2020 evidujú celkový počet 2899 prípadov nakazenia ochorením COVID-19, z čoho je naďalej aktívnych 560 a úmrtí bolo zaznamenaných doteraz 15.

Vzhľadom na stále neistú situáciu v regióne naďalej neodporúčame cestovať na Maldivy.