MALDIVY: Povinnosť predložiť negatívny PCR test pred vstupom do krajiny

07.Sep 2020 | 14:32
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: maldivy

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Dillí informuje občanov Slovenskej republiky o znovuotvorení hraníc Maldív od 15. júla 2020 s nasledovnými opatreniami a pravidlami:

  • Turistom sú udeľované bezplatné 30-dňové víza pri vstupe do krajiny rovnako ako to bolo pred vypuknutím pandémie COVID-19.
  • Turisti prichádzajúci na Maldivy musia predložiť rezerváciu ubytovania, pričom je od 15. júla 2020 možné bývať len v rezortoch, marínach a hoteloch na neobývaných ostrovoch. Obývané ostrovy budú ponúkať ubytovanie od 1. augusta 2020.
  • Turisti, ktorí navštívia Maldivy, by si mali rezervovať pobyt iba na jedinom mieste a počas tohto obdobia nie je povolené meniť rezorty. Výnimky môžu byť udelené iba v prípade presunu/domáceho transferu.


Vstup na Maldivy

Turisti sa pri vstupe na Maldivy nemusia podrobiť žiadnej karanténe a do 10. septembra 2020 nemusia predložiť negatívny test na COVID-19. Od 10. septembra vrátane zavádza maldivská vláda povinnosť predložiť na vstupe do krajiny negatívny PCR test na COVID-19, nie starší ako 72 hodín pred odletom.

Pri odchode z Maldív sa majú turisti možnosť otestovať na COVID-19 v prípadoch, že výsledky takého testu sú vyžadované pri návrate do ich cieľovej destinácie.

Veľvyslanectvo SR v Dillí upozorňuje, že pre Maldivy naďalej platí cestovné odporúčanie 3. stupňa – NECESTOVAŤ.

Zdroj: mzv.sk