Mallorca v jarných termínoch s letenkami z Bratislavy od 34€

09.Mar 2024 | 09:50
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: baleárske ostrovy mallorca palma de mallorca letenky na mallorcu ryanair letisko bratislava španielsko letenky do španielska európa

Mallorca, najväčší z Baleárskych ostrovov, láka turistov z celého sveta sľubom tyrkysového mora, zlatistých pláží a nekonečného slnka. Či už hľadáte rušnú dovolenku plnú zábavy, relaxačný pobyt v lone prírody alebo dobrodružnú výpravu za históriou, Mallorca má pre vás všetko.

Slnko a more sú neoddeliteľnou súčasťou Mallorky. Nájdete tu pláže pre každý vkus. Od rušných piesočnatých zátok s bohatou ponukou vodných športov až po skryté zákutia s krištáľovo čistou vodou ideálne na šnorchlovanie.

Mallorca nie je len o pláži. Vnútrozemie ostrova skrýva malebné dedinky, majestátne hory a úchvatné jaskyne. Vydajte sa na túru do Tramuntana, najvyššieho pohoria ostrova, a kochajte sa úchvatnými panoramatickými výhľadmi. Navštívte Dračí jaskyne (Cuevas del Drach) a nechajte sa očariť ich magickou atmosférou.

Využite lacné letenky let. spoločnosti Ryanair a zaleťte si do Stredomoria. Využite k tomu ponuku od zmieňovanej let. spoločnosti s možnosťou zakúpiť si spiatočné letenky z Bratislavy do Palma de Mallorca od 34€. Letenky na Mallorcu sú dostupné pre cesty počas mesiaca apríl 2024.

V cene najlacnejšej letenky len jedna malá batožina o rozmeroch 40cm x 20cm x 25cm.

  • Ak si zakúpite "Priority & 2 Cabin Bags", tak si môžete zo sebou zobrať na palubu jednu malú batožinu A jednu batožinu do 10kg o rozmeroch 55cm x 40cm x 20cm.

Za ďalší kus podanej batožiny do podpalubia sa vzťahujú dodatočné poplatky.


► Letenky napríklad v termíne 13-20 apríl 2024.


VYHĽADAŤ LETENKY NA MALLORCU

Kalendár termínov Bratislava - mallorca

Zobraziť UBYTOVANIE na Mallorce


Čo sa oplatí vidieť na Mallorce

Historické pamiatky:

  • Katedrála La Seu: Gotická katedrála v Palme de Mallorca, postavená v 13. storočí, zasvätená Panne Márii. Patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky ostrova.
  • Hrad Bellver: Kráľovská rezidencia z 14. storočia na kopci nad Palmou de Mallorca s nádherným výhľadom na mesto a záliv.

Prírodné krásy:

  • Dračie jaskyne: Jaskynný systém na východnom pobreží Mallorky s podzemnými jazerami a vodopádmi, jeden z najobľúbenejších turistických cieľov.
  • Cap de Formentor: Najsevernejší bod Mallorky s úchvatným výhľadom na Stredozemné more, obľúbené miesto pre pešiu turistiku a cyklistiku.

Malebné mestá a dediny:

  • Soller: Mesto v horách Tramuntana s pomarančovníkmi, olivovými hájmi a historickou električkou.
  • Valldemossa: Dedina v horách Tramuntana známa kláštorom, v ktorom žil skladateľ Frédéric Chopin.

Pláže:

  • Pláž Es Trenc: Pláž na južnom pobreží s bielym pieskom a tyrkysovou vodou, obľúbené miesto na kúpanie a opaľovanie.
  • Pláž Cala Agulla: Pláž na východnom pobreží s jemným pieskom a borovicovými lesmi, obľúbené miesto na kúpanie a šnorchlovanie.

Chránené územia:

  • Prírodný park S'Albufera: Park na severovýchodnom pobreží s bohatou biodiverzitou, obľúbené miesto pre pešiu turistiku a pozorovanie vtákov.Mallorca v jarných termínoch s letenkami z Bratislavy od 34 eur