MALTA: Aktuálne podmienky vstupu a opatrenia v krajine

18.Máj 2021 | 19:30
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: malta

Cestujúci (vrátane detí bez obmedzenia vekovej hranice) majú povinnosť predložiť negatívny PCR test na covid-19 nie starší ako 72 hodín už pred vstupom do lietadla na Maltu. Pri ceste na Maltu nie je povolené tranzitovať cez letisko, ktoré sa nachádza mimo povolených krajín, z ktorých možno pricestovať na Maltu. Kontrolný test môže byť opätovne zopakovaný aj na letisku, najmä v prípade namerania zvýšenej teploty.Malta nezaviedla výnimku pre osoby, ktoré COVID-19 prekonali resp. sú zaočkované. Pokiaľ sa cestujúci nepreukáže negatívnym testom, musí sa podrobiť 14-dňovej karanténe.Po príchode na Maltu všetci cestujúci musia vyplniť vstupné formuláre (Travel Declaration Form, Passenger Locator Form). Vo formulároch okrem iného uvedú, v ktorých štátoch sa v ostatnom období zdržiavali, ako aj miesto pobytu na Malte a dajú súhlas maltským úradom, aby ich mohli v prípade potreby vyhľadať.


Cestovanie v rámci krajiny

Boli zrušené cestovné reštrikcie medzi Maltou a Gozom. Trajekt medzi Maltou a Sicíliou je v prevádzke. Cudzinci, ktorí chcú opustiť Maltu, sa môžu o možnostiach odchodu informovať tel. č. 0035622042200, alebo písomne na kontakte SITCEN: [email protected]


Opatrenia v krajine

Opätovne sú otvorené obchody a vonkajšie trhy, reštaurácie a predajne/stánky s občerstvením sú otvorené do 17.00 hod. Skupinové stretávanie je obmedzené na max. 4 osoby. Zakázané je organizovanie masových akcií. Na všetkých verejných priestranstvách, ako aj v interiéroch platí povinnosť nosiť rúško s výnimkou detí do troch rokov, ľudí, ktorí majú problémy s dýchaním, pri športe, resp. pri komunikácii s hluchonemými.

V prípade kontaktu s osobou nakazenou COVID-19 alebo prejavuje známky choroby je povinnosť informovať tzv. Covid Helpline na čísle 111 alebo e-mailom na [email protected]. Môže byť nariadená povinná 14-dňová karanténa v domácom prostredí resp. v ubytovacom zariadení (náklady si hradí cestujúci sám).

Zdroj: mzv.sk