Malta z Bratislavy koncom leta so zastávkou v macedónskom Skopje a bulharskej Sofii od 40€

25.Júl 2017 | 16:36
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa malta letenky na maltu macedónsko skopje bulharsko sofia letisko bratislava wizzair

Dnešný tip na cestu nás zavedie na stredomorský ostrov Malta. Ostrov, na ktorom zanechali svoje stopy nie len Maltézski rytieri, je jednou z najkrajších častí sveta. Miestom, kde krásne pláže dopĺňajú fenické, kartáginské, románske i arabské skvosty žiariace pod horúcim letným slnkom. No po ceste na Maltu sa zastavíme v macedónskom Skopje, kde strávime 3 noci.

Macedónsko dosiaľ patrí medzi neobjavené skvosty Balkánu. Má pritom všetko, čo by tu potencionálny návštevník hľadal. Nádherné historické stavby, kamenné kostolíky, mešity, lákavé uličky starých miest, zelené kopce a dokonca aj vlastné „more" v podobe známeho Ohridského jazera. Pri spiatočnej ceste z Malty sa ešte na skok zastavíme v bulharskej Sofii.

Táto metropola Bulharska patrí k najstarším hlavným mestám Európy a vďaka tomu sú tu viditeľné vplyvy viacerých kultúr z rôznych dôb. No zdanie môže klamať, Sofia je pulzujúce kozmopolitné mesto, ktoré sa určite oplatí navštíviť.


Príkladový itinerár cesty

  • 29.09.2017 Bratislava - Skopje
  • 02.10.2017 Skopje - Malta
  • 10.10.2017 Malta - Sofia
  • 11.10.2017 Sofia - Bratislava


Ako rezervovať letenky

K ceste využijeme akciovú ponuku leteniek od let.spoločnosti Wizzair. K absolvovaniu tejto cesty budeme musieť urobiť 4 samostatné rezervácie leteniek a to podľa itineráru popísaného vyššie.

Prvá rezervácia bude na trase Bratislava - Skopje za cenu 10€. Druhá bude na trase Skopje - Malta v sume 599 MKD čo je cca 10€. Treťou rezerváciou v poradí bude prelet z Malty do Sofie za 10€ a posledný úsek zo Sofie do bratislavy si zakúpime za 20 BGN, čo je cca 10€. Cena platí pre členov WIZZ DISCOUNT CLUB. Ak nieste členom klubu, tak cena leteniek je od 87€. Cena leteniek je konečná pri ceste s menšou príručnou batožinou (42cm x 32cm x 25cm). Najlacnejšie letenky sa dajú nájsť koncom septembra a počas októbra 2017.

Všetky ceny leteniek na základe príkladového itinerára sú/boli aktuálne v čase uverejnenia tohto tipu. V prípade iných dátumov môže byť cena leteniek vyššia!


Vyhľadať letenky na stránkach wizzair.com


Ubytovanie

Ubytovanie v hosteloch alebo v mládežníckych ubytovniach začína na sume 7€ za osobu na noc. Ak dávate prednosť väčšiemu súkromiu a ubytovaniu v hoteloch, tak v tomto prípade počítajte zo sumou minimálne 30€. Cena je na osobu a noc v izbe s vlastným sociálnym zariadením. No aj tu je cena úmerná v závislosti od polohy a od vzdialenosti od centra. Tí odvážnejší z vás by mohli využiť čoraz populárnejšie ubytovanie v súkromí a to buď cez portál Airbnb (získaj 25€ kredit na ubytovanie) alebo prostredníctvom CouchSurfingu.


Vyhľadať ubytovanie v Skopje

Vyhľadať ubytovanie na Malte

Vyhľadať ubytovanie v Sofii