MAROKO – FEZ A MARAKÉŠ Z BRATISLAVY OD 94€

02.Feb 2016 | 11:00
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: afrika maroko fez marakéš

Ak je vašim budúcim cestovateľským cieľom Maroko, tak možností ako sa tam dostať je pomerne dosť. Okrem pohodlných priamych letoch z Viedne do Agadiru a Marakéšu s let.spoločnosťou AirBerlin tu máme ešte možnosť poskladať si cestu s kombináciou leteniek cez nízkonákladové spoločnosti.  Dnes si pozrieme a ako príklad ukážeme takúto cestu z Bratislavy. Aktuálna kombinácia leteniek od let.spoločnosti Ryanair nám umožní poskladať takúto cestu na trase z Bratislavy cez Londýn do marockého Fezu a s návratom z Marakéšu opäť cez Londýn do Bratislavy už od 94€. Z Fezu ako príklad môže vaša cesta viesť po vlastnej osi do piesočných dún v Erg Chebbi a odtiaľ cez Ouarzazate do Marakéšu.

 

Itinerár cesty

  • 02.3.2016 Bratislava – Londýn (Stansted) (06:40-08:05)  >>>  19,99€
  • 02.3.2016 Londýn (Stansted) – Fez (16:20-19:40) >>> 30,26€
  • 16.3.2016 Marrakech - Londýn (Stansted) (10:15-14:05)  >>>  23,22€
  • 16.3.2016 Londýn (Stansted) – Bratislava (19:50-23:05) >>> 19,99€

 

Ako rezervovať letenky

K realizácii takéhoto itineráru budeme musieť urobiť 3 samostatné rezervácie. Prvá bude rezervácia spiatočných leteniek n a trase Bratislava – Londýn (Stansted) – Bratislava v termíne 2-16 marec 2016. Ďalšie dve rezervácie budú jednosmerné lety a to jeden na trase Londým (Stansted) – Fez v termíne 2.marca 2016 a druhý z Marakéša do Londýna v termíne 16.marca 2016. Všetky lety sú s let.spoločnosťou Ryanair a ceny uvedené v itineráry cesty sú/boli platné v čase písania tohto príspevku.

 

Vyhľadať a rezervovať letenky

 

Doprava v Maroku

Určite najpohodlnejšie a najpraktickejšie je zvoliť si na cestovanie po Maroku auto. Môžeme tak urobiť priamo na letisku vo Feze. Cena 1l benzínu je približne 12 MAD a 1l nafty 9 MAD.  Vybrať auto a porovnať ceny si môžete napríklad cez tieto rezervačné systémy:

V prípade, že dáte prednosť miestnej doprave, tak na cestu z Fezu do Merzougy a Marakéšu môžete využiť autobusy dvoch spoločnosti. Prvá je štátna spoločnosť Supratours a druhá súkromná CTM (Compaigne de Transports Marocain). Obe spoločnosti poskytujú servis na vysokej úrovni. Disponujú so širokou dopravnou sieťou a ich autobusmi sa dostanete skoro do každého kúta Maroka.

 

 

Ubytovanie v oblasti Erg Chebbi

V tejto oblasti sa nachádzajú viac než dve desiatky hotelov, prevažne postavených v štýle starých kasbahov. Ponukajúcich zväčša polpenziu či plnú penziu. Neďaleko Merzougi sa nachádza malá autentická dedinka Khamlia s guesthausom s podobne znejúcim názvom a to Khamliahouse – Dar el Khamlia. Je to malý rodinný penzión spravovaný rodinou v tradičnom berberskom štýle, ktorý ponúka ubytovanie (bez stravy, s raňajkami či polpenziou) za veľmi prijateľné ceny. Budete mať možnosť nielen ochutnať ale aj zúčastniť sa prípravy tradičných berberských pokrmov. V prípade záujmu si môžete zariadiť výlet do púšte na ťavách a pozorovať východ či západ slnka, stráviť noc v púšti v beduínskych stanoch a ochutnať typické jedlo miestnych obyvateľov. Ak ste trochu akčnejší, tak nieje problém sa vyblázniť v piesočných dunách na terénnych autách či štvorkolkách.

Výlety:

  • Výlet do púšte na ťavách  (východ alebo západ slnka) – 15€ / osoba
  • Výlet na ťavách + noc v púšti (večera+raňajky) – 35€ / osoba
  • 4×4 jeep – poldňový výlet (max. 5 ľudí) – 100€ / za auto
  • 4×4 jeep – celodenný výlet (max. 5 ľudí) – 120€ / za auto

Ak sa chcete dozvedieť niečo viac o Guesthouse Dar el Khamlia, tak môžete navštíviť ich stránky naFacebooku alebo si prečítať recenzie hostí na stránkach Tripadvisoru.

 

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie v Marakéši

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie vo Feze

 

Mohlo by Vás zaujímať

MARAKÉŠ – ČERVENÉ MESTO
Trip do Maroka bol pre mňa vlastne výletom počas mojich dvojmesačných letných radovánok u priateľky v Seville v Španielsku. Hovorím si, mám tu letisko(dosť otrhané ale stále väčšie ako v Blave) a je tam Ryanair, ktorý zo Sevilly lieta do Marakéša v Maroku. Cenu spiatočnej letenky(49,- Eur) bežný slovenský teenager prepije za víkend a ani si to nepamätá…<čítať ďalej>


MAROKO – PUTOVÁNI V ERG CHEBBI
Písečné duny Erg Chebbi jsou nejvyšší duny v Maroku, a lze je nalézt v jihovýchodní části Maroka blízko alžírských hranic. Je to mimořádný přírodní útvar, kde na plošině s malými černými kameny připomínající hamadu horký písek, několik desítek kilometrů dlouhý a široký, stoupá náhle až do 150 metrové výše. Na úpatí dun je několik malých vesniček, Hassilabiad a Merzouga, které bohužel jsou nyní plné hotelů a větších nebo menších penzionů. Proto je lepší, pokud chcete klid a žádné turisty, opustit Merzougu a dostat se do Khamlie, vesnice 7km vzdálenou, kde opravdu najdete klid a pohodu…<čítať ďalej>