Multi-city letenky z Budapešti do Fezu a s návratom z Marakéša do Budapešti už od 59€

20.Okt 2016 | 09:09
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: afrika maroko marakéš fez letenky do afriky letenky do maroka letenky do fezu letenky do marakéša

(Aktualizované 4.11.2016) Africká krajina Maroko ponúka to naj zo severu kontinentu. Môžete tu obdivovať more, historické mestá, púšť Sahara či pohorie Atlas. Svoju cestu môžete začať v treťom najväčšom a najstaršom meste krajiny vo Feze a ďalej cez pohorie Atlas, s najvyššou horou v oblasti, do Marakéša. Marakéš je kultúrnym centrom Maroka a nájdete tu početné historické stavby a starovekú Medinu, kde si môžete prehliadnuť tradičné trhy a ochutnať miestnu kuchyňu. Zaujímavým určite bude aj čas strávený v púšti Sahara, kde je zážitkom jazda na ťavách, prehliadka dún či odpočinok v miestnych oázach. Nezabudnuteľné určite budú východy a západy slnka, pokoj a ticho, ktoré v tejto oblasti zažijete. Toto a ešte oveľa viac sú zaujímavosti prečo sa oplatí navštíviť túto jedinečnú krajinu.

Možností, ako sa dostať do Maroka, je pomerne dosť. Okrem priamych letoch z Viedne do Marakéšu za 169€ s let.spoločnosťou AirBerlin tu máme ešte možnosť poskladať si cestu s kombináciou leteniek cez nízkonákladové spoločnosti. Dnes si pozrieme a ako príklad ukážeme takúto cestu z Budapešti. Vďaka nízkym cenám leteniek od let.spoločnosti Ryanair nám umožní poskladať takúto cestu na trase z Budapešti cez Brusel (Charleroi) do marockého Fezu a s návratom z Marakéšu cez Miláno (Bergamo) do Budapešti už od 59€. To znamená že priletíme do Fezu a odlietame z Marakéša! Pobyt a trasu po Maroku si každý môže naplánovať podľa svojich vlastných predstáv a záujmov. Napríklad by vaša cesta viesť z Fezu po vlastnej osi do piesočných dún v Erg Chebbi a odtiaľ cez Ouarzazate do Marakéšu. Letenky sú dostupné v termínoch počas mesiaca január 2017.


Príkladový Itinerár cesty

  • 17.01.2017 Budapešť - Brusel (Charleroi) (07:05 - 09:15) >>> 8€
  • 17.01.2017 Brusel (Charleroi) - Fez (20:05 - 22:15) >>> 16€
  • 29.01.2017 Marrakech - Milan (Bergamo) (06:55 - 11:20) >>> 22€
  • 29.01.2017 Milan (Bergamo) - Budapešť (16:25 - 18:00) >>> 13€


Ako rezervovať letenky

K realizácii takéhoto itineráru budeme musieť urobiť 4 samostatné rezervácie podľa itineráru uvedeného vyššie. Všetky lety si rezervujeme u let.spoločnosti Ryanair.


Vyhľadať a rezervovať letenky


Všetky ceny leteniek na základe príkladového itinerára sú/boli aktuálne v čase uverejnenia tohto tipu. V prípade iných dátumov môže byť cena leteniek vyššia!


Doprava v Maroku

Asi najpraktickejší spôsob ako sa presúvať po Maroku, je prenajať si auto a to už priamo na letisku vo Feze. Cena za 1l benzínu je približne 12 MAD a za 1l nafty zaplatíte približne 9 MAD. Vybrať auto a porovnať ceny si môžete napríklad cez Rentalcars.com

Poprípade si môžete na svoje presuny vybrať niektorú z dvoch najväčších autobusových spoločností. Prvá je štátna spoločnosť Supratours a druhá súkromná CTM (Compaigne de Transports Marocain). Obe spoločnosti sú spoľahlivé a poskytujú servis na vysokej úrovni. Disponujú širokou dopravnou sieťou a ich autobusmi sa dostanete skoro do každého kúta Maroka.


Ubytovanie v oblasti Erg Chebbi

V oblasti sa nachádza nespočet hotelov, prevažne postavených v štýle starých kasbahov. Niektoré z nich okrem typických marockých raňajok ponúka polpenziu či plnú penziu. V blízkosti mesta Merzougi sa nachádza malá autentická dedinka Khamlia s guesthausom - Khamliahouse – Dar el Khamlia. Je to malý rodinný penzión spravovaný rodinou v tradičnom berberskom štýle, ktorý ponúka ubytovanie (bez stravy, s raňajkami či polpenziou) za veľmi prijateľné ceny. Budete mať možnosť nielen ochutnať ale aj zúčastniť sa prípravy tradičných berberských pokrmov. V prípade záujmu si môžete zariadiť výlet do púšte na ťavách a pozorovať východ či západ slnka, stráviť noc v púšti v beduínskych stanoch a ochutnať typické jedlo miestnych obyvateľov. Ak ste trochu akčnejší, tak nieje problém sa vyblázniť v piesočných dunách na terénnych autách či štvorkolkách.


Výlety:

  • Výlet do púšte na ťavách (východ alebo západ slnka) – 15€ / osoba
  • Výlet na ťavách + noc v púšti (večera+raňajky) – 35€ / osoba
  • 4×4 jeep – poldňový výlet (max. 5 ľudí) – 100€ / za auto
  • 4×4 jeep – celodenný výlet (max. 5 ľudí) – 120€ / za auto


Ak sa chcete dozvedieť niečo viac o Guesthouse Dar el Khamlia, tak môžete navštíviť ich stránky na Facebooku alebo si prečítať recenzie hostí na stránkach Tripadvisoru.


Vyhľadať a rezervovať ubytovanie v Marakéši

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie vo Feze


Mohlo by Vás zaujímať

Moja prvá cesta do Maroka
Bolo to už veľmi dávno, keď mi jedna kartárka vyveštila, že ma v budúcnosti čaká dlhá cesta lietadlom, na druhý koniec sveta, do Afriky. Vraj ma tam pozve priateľ cudzinec. Bola som šokovaná, nakoľko som nikoho takého nepoznala... čítať ďalej

Marakéš - červené mesto
Trip do Maroka bol pre mňa vlastne výletom počas mojich dvojmesačných letných radovánok u priateľky v Seville v Španielsku. Hovorím si, mám tu letisko(dosť otrhané ale stále väčšie ako v Blave) a je tam Ryanair, ktorý zo Sevilly lieta do Marakéša v Maroku... čítať ďalej

Maroko – Putováni v Erg CHebbi
Písečné duny Erg Chebbi jsou nejvyšší duny v Maroku, a lze je nalézt v jihovýchodní části Maroka blízko alžírských hranic. Je to mimořádný přírodní útvar, kde na plošině s malými černými kameny připomínající hamadu horký písek, několik desítek kilometrů dlouhý a široký, stoupá náhle až do 150 metrové výše... čítať ďalej