METROPOLY RUSKA: Moskva a Petrohrad v rámci jednej cesty od 64€

17.Nov 2018 | 10:00
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa letisko budapešť rusko moskva letenky do ruska letenky do petrohradu petrohrad letenky do moskvy wizzair

Nebavia vás európske klasiky, ani neláka exotika? Vyrazte do Ruska a navštívte dve z jeho najväčších miest. Ako prvý uvidíte Petrohrad, mesto, ktoré sa napriek mladému veku pýši množstvom prekrásnych pamiatok. A následne smer Moskva, metropola na rovnomennej rieke. Vyraziť môžete na slávne Červené námestie. I za hranice mesta, mimo vyšliapaných chodníkov.


Príkladový itinerár cesty

  • 15.2.2019 Budapešť - Petrohrad
  • 17.2.2019 Petrohrad - Moskva
  • 20.2.2019 Moskva - Budapešť


K realizácii takéhoto itineráru budeme musieť urobiť 3 samostatné rezervácie. Dve budú rezervácie jednosmerných leteniek let.spoločnosti Wizzair na trase Budapešť - Petrohrad za cenu 9090Ft (cca 28€) a druhá na trase Moskva - Budapešť za 25€.Cena platí len dnes pre členov WIZZ DISCOUNT CLUB. Najlacnejšie letenky sa dajú nájsť počas mesiaca február 2019.

  • Od 1. novembra si budú môcť všetci cestujúci zobrať bezplatne na palubu jednu príručnú batožinu s rozmermi do 40 × 30 × 20 cm. Cestujúci, ktorí si zakúpili službu WIZZ Priority, si budú môcť zobrať ďalší kufor na kolieskach s rozmermi do 55 × 40 × 23 cm. Spoločnosť Wizz Air okrem toho predstavuje popri existujúcich možnostiach 20 a 32 kg nový typ podanej batožiny s maximálnou hmotnosťou 10 kg.
  • Nákupy možno uskutočniť v súlade s novými pravidlami príručnej batožiny platnými od 10. októbra 2018 pre cestovanie od 1. novembra (vrátane). Rezervácia zákazníkov, ktorí cestujú od 1. novembra 2018 (vrátane), a ktorí si zakúpili letenky pred 10. októbrom bez služby Wizz Priority, sa rozšíri o bezplatnú podanú batožinu s hmotnosťou 10 kg. U zákazníkov, ktorí si už zakúpili podanú batožinu s hmotnosťou 20 alebo 32 kg, sa rezervácia rozšíri o službu WIZZ Priority.

Za ďalší kus podanej batožiny do podpalubia sa vzťahujú dodatočné poplatky.

Všetky ceny leteniek na základe príkladového itinerára sú/boli aktuálne v čase uverejnenia tohto tipu. V prípade iných dátumov môže byť cena leteniek vyššia!

Vyhľadať letenky na stránkach Wizzair

Posledná rezervácia bude rezervácia jednosmerných leteniek od let. spoločnosti Pobeda na trase Moskva - Petrohrad za cenu už od 27€. Všetci pasažieri môžu bezplatne na palubu zobrať malú cestovnú batožinu, kabelku, tašku na laptop alebo obal na fotoaparát. Príručná batožina klasickej veľkosti do 10kg stojí cca 13€ jednosmerne. Za veľkú batožinu do 20kg (do podpalubia) zaplatia cestujúci cca 20€ jednosmerne a za 32kg je cena 30€.

Vyhľadať letenky na stránkach Pobeda


Vlaková doprava Petrohrad Moskva

Druhou možnosťou je využiť na prepravu medzi týmito mestami vlak. Premávajú tri druhy vlakov. Vysoko rýchlostné vlaky ako napríklad "Sapsan" alebo "Nevsky Express" s dobou jazdy cca 4 hodiny a cenou za lístok od 16€. Ďalším je tzv. štandardný vlak (Express, Grand Express, Smena alebo Red Arroww) s dobou jazdy 8-9 hodín a s cenou od 14€. Treťou a zároveň najlacnejšou možnosťou je nočný vlak "Nighthawk" s dobou jazdy 8 hodín a s cenou od 11€. Vyhľadať a rezervovať na stránkach ruských železníc.

Podmienky vstupu do Ruska

Občania SR potrebujú na vstup na územie Ruskej federácie víza. Táto povinnosť neplatí pre držiteľov diplomatických a služobných pasov. V Ruskej federácii nadobudli platnosť nové pravidlá pre registráciu cudzincov, podľa ktorých sa vyžaduje pri krátkodobom pobyte v RF registrovanie v „Migračnej evidencii" vedenej Federálnou migračnou službou RF. V praxi to znamená prihlasovaciu povinnosť pri pobyte u súkromnej osoby presahujúcom 7 pracovných dní. Pri pobyte v zariadení poskytujúcom ubytovanie (napr. hotel, nemocnica a pod.) je potrebné túto povinnosť splniť už do 24 hod. od ubytovania. Za prihlásenie cudzinca nesie zodpovednosť aj pozývajúca osoba (právnická, alebo fyzická), ktorá je takto označená vo víze RF. Za nedodržanie nariadenia hrozia cudzincovi i jeho pozývajúcej osobe pokuty.Moskva a Petrohrad v rámci jednej cesty od 64 eur


Moskva a Petrohrad v rámci jednej cesty od 64 eur