METROPOLY RUSKA: Moskva a Petrohrad v rámci jednej cesty od 75€

24.Jún 2018 | 13:45
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa letisko budapešť rusko moskva letenky do ruska letenky do petrohradu petrohrad letenky do moskvy wizzair

Nebavia vás európske klasiky, ani neláka exotika? Vyrazte do Ruska a navštívte dve z jeho najväčších miest. Ako prvý uvidíte Petrohrad, mesto, ktoré sa napriek mladému veku pýši množstvom prekrásnych pamiatok. A následne smer Moskva, metropola na rovnomennej rieke. Vyraziť môžete na slávne Červené námestie. I za hranice mesta, mimo vyšliapaných chodníkov.


Príkladový itinerár cesty

  • 04.7.2018 Budapešť - Petrohrad
  • 07.7.2018 Petrohrad - Moskva
  • 11.7.2018 Moskva - Budapešť


K realizácii takéhoto itineráru budeme musieť urobiť 3 samostatné rezervácie. Dve budú rezervácie jednosmerných leteniek let.spoločnosti Wizzair na trase Budapešť - Petrohrad za cenu 9090Ft (cca 28€) a druhá na trase Moskva - Budapešť za 35€.Cena platí len dnes pre členov WIZZ DISCOUNT CLUB. Cena leteniek je konečná pri ceste s príručnou batožinou o rozmeroch 55 × 40 × 23 cm s váhou max. 10 kg. Na každý kus podanej batožiny sa vzťahujú ďalšie poplatky.

Vyhľadať letenky na stránkach Wizzair


Posledná rezervácia bude rezervácia jednosmerných leteniek od let. spoločnosti Pobeda na trase Moskva - Petrohrad za cenu už od 27€. Všetci pasažieri môžu bezplatne na palubu zobrať malú cestovnú batožinu, kabelku, tašku na laptop alebo obal na fotoaparát. Príručná batožina klasickej veľkosti do 10kg stojí cca 13€ jednosmerne. Za veľkú batožinu do 20kg (do podpalubia) zaplatia cestujúci cca 20€ jednosmerne a za 32kg je cena 30€.

Vyhľadať letenky na stránkach Pobeda


Najlacnejšie letenky sa dajú nájsť počas mesiaca júl a september 2018.

Všetky ceny leteniek na základe príkladového itinerára sú/boli aktuálne v čase uverejnenia tohto tipu. V prípade iných dátumov môže byť cena leteniek vyššia!


Vlaková doprava MoskvaPetrohrad

Druhou možnosťou je využiť na prepravu medzi týmito mestami vlak. Premávajú tri druhy vlakov. Vysoko rýchlostné vlaky ako napríklad "Sapsan" alebo "Nevsky Express" s dobou jazdy cca 4 hodiny a cenou za lístok od 16€. Ďalším je tzv. štandardný vlak (Express, Grand Express, Smena alebo Red Arroww) s dobou jazdy 8-9 hodín a s cenou od 14€. Treťou a zároveň najlacnejšou možnosťou je nočný vlak "Nighthawk" s dobou jazdy 8 hodín a s cenou od 11€. Vyhľadať a rezervovať na stránkach ruských železníc.


Podmienky vstupu do Ruska

Občania SR potrebujú na vstup na územie Ruskej federácie víza. Táto povinnosť neplatí pre držiteľov diplomatických a služobných pasov. V Ruskej federácii nadobudli platnosť nové pravidlá pre registráciu cudzincov, podľa ktorých sa vyžaduje pri krátkodobom pobyte v RF registrovanie v „Migračnej evidencii" vedenej Federálnou migračnou službou RF. V praxi to znamená prihlasovaciu povinnosť pri pobyte u súkromnej osoby presahujúcom 7 pracovných dní. Pri pobyte v zariadení poskytujúcom ubytovanie (napr. hotel, nemocnica a pod.) je potrebné túto povinnosť splniť už do 24 hod. od ubytovania. Za prihlásenie cudzinca nesie zodpovednosť aj pozývajúca osoba (právnická, alebo fyzická), ktorá je takto označená vo víze RF. Za nedodržanie nariadenia hrozia cudzincovi i jeho pozývajúcej osobe pokuty.