MEXIKO: Cancun z Viedne s letenkami od 539€

20.Máj 2024 | 10:10
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: cancun mexiko letenky do karibiku letenky do mexika letenky do cancunu karibik letisko viedeň

Cancún, ležiaci na pobreží Karibského mora na Mayskej riviére v Mexiku, je raj pre milovníkov pláží, slnka a zábavy. Biely piesok, tyrkysová voda a nekonečné rady paliem lákajú turistov z celého sveta. Okrem úchvatných pláží ponúka Cancún aj bohatú históriu, fascinujúcu kultúru a rôznorodé aktivity pre každého.

K ceste využite aktuálnu akciu od let. spoločnosti TAP Portugal s možnosťou zakúpiť si spiatočné letenky z Viedne do mexického Cancunu od 539€. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 55x40x25 cm a maximálnou hmotnosťou 10kg, ďalej na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 40x30x15 cm a maximálnou hmotnosťou 2kg.

Letenky do Cancunu sú dostupné pre cesty v termínoch od januára do marca 2025.


Letenky napríklad v termíne 11-19 marec 2024.


Kalendár termínov Viedeň - Cancun 539€

ZobraziŤ UBYTOVANIE v Cancune


Podmienky vstupu do krajiny

Občan Slovenskej republiky, ktorý je držiteľom platného pasu, môže do Mexika cestovať bez víz za účelom turistiky, alebo obchodu na dobu nie dlhšiu ako 180 dní.

Ak občan túto povolenú dobu prekročí, hrozí mu pokuta, zadržanie alebo vyhostenie s policajným záznamom. Migračný úradník sa však môže pri vstupe cudzinca do Mexika rozhodnúť, že cudzincovi skráti povolených 180 dní pobytu. To sa stáva predovšetkým v prípade, že cudzinec nevie preukázať na celú dobu ubytovanie alebo finančné zabezpečenie.

Ak je účel pobytu iný, napr. štúdium, zamestnanie, zlúčenie rodiny a pod., je nutné vopred požiadať o vízum na konzulárnom oddelení Veľvyslanectva Mexika vo Viedni, ktoré je teritoriálne príslušné pre Slovenskú republiku. V prípade dlhodobých víz za účelom zamestnania, musí mexický zamestnávateľ vopred v mene občana kontaktovať Mexický migračný inštitút a vybaviť potrebné pracovné povolenie, ktoré slúži na vydanie dlhodobého víza.


Dokumenty potrebné na vstup do Mexika na tzv. bezvízový vstup

Pri príchode do Mexika cestujúci musí predložiť dokumenty potvrdzujúce dôvod jeho pobytu a dôkaz o dostatku finančných prostriedkov na pobyt.

Dokumentami sú:

  • pas platný minimálne 6 mesiacov od predpokladaného odchodu z Mexika
  • spiatočná letenka (alebo nadväzujúca letenku do iného štátu) a itinerár svojej cesty, potvrdenie o rezervácii ubytovania, alebo podpísané pozvanie od osoby, ktorú v Mexiku plánuje navštíviť, alebo list od obchodného partnera, prípadne od inštitúcie.
  • medzinárodné cestovné/zdravotné poistenie platné pre Mexiko (začalo sa vyžadovať v súvislosti s COVID-19)


Klimatické podmienky v Mexiku

Charakter počasia v Mexiko City určuje jeho poloha v subtropickom pásme a v nadmorskej výške cca 2200 metrov. Teploty najmä v zimných mesiacoch (december, január) sa cez deň pohybujú okolo 20-25 stupňov, v noci 0-10 stupňov. V ostatných mesiacoch sa denné teploty pohybujú okolo 23-30 stupňov, v noci 18-20 stupňov. Väčšina územia Mexika má slnečné a teplé podnebie počas celého roka s teplotami v rozmedzí 20-35 stupňov. Na pobreží denná teplota počas celého roka neklesá pod 27 stupňov.


Cancún – Odpočinok na bielych plážach azúrového Karibiku

Pre niekoho Mexiko znamená tequilu, pre iného skupinu hudobníkov so sombrérami, či tropický raj, v ktorom môžeme objaviť stopy po stratenej mayskej civilizácii, alebo si len vychutnávať odpočinok na bielych plážach azúrového Karibiku. V súčasnosti je Cancún na polostrove Yucatán najznámejšou dovolenkovou destináciou. Nájdete tu vlastne dve mestá, staré a nové, rovnako ako dva svety – mexický a druhý turistický. Voľakedy to boli len rybárske osady a mangovníkové porasty, dnes je to hlavne 25 km dlhá a živá „Zona Hotelera". čítať ďalejMexický Cancun z Viedne s letenkami od 539€