MEXIKO: Cancun z Viedne v hlavnej sezóne s letenkami od 499€

06.Okt 2022 | 09:00
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: cancun mexiko letenky do karibiku karibik letenky do mexika letenky do cancunu letisko viedeň

K ceste využite aktuálnu akciu od let. spoločnosti Air Canada s možnosťou zakúpiť si spiatočné letenky z Viedne do mexického Cancunu od 499€. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 55x40x23 cm a maximálnou hmotnosťou 8kg, ďalej na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 40x30x10 cm a maximálnou hmotnosťou 2kg. Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na 1 ks podpalubnej batožiny, pričom maximálna váha batožiny je 23kg.

Letenky do Cancunu sú dostupné pre cesty v termínoch od januára do apríla 2023.


Letenky napríklad v termíne 16-23 január 2023.


KALENDÁR TERMÍNOV Viedeň - Cancun od 499€

ZobraziŤ UBYTOVANIE v Cancune

Podmienky vstupu do krajiny

Mexiko prijíma lety z Európy, podobne z Mexika je možné vycestovať štandardnými komerčnými letmi priamo do európskych destinácií. Detaily letov ohľadom a podmienky vstupu na palubu predložením negatívneho testu na COVID-19 alebo predloženia potvrdenia o úplnom zaočkovaní odporúčame konzultovať priamo s leteckými spoločnosťami. Treba preto pred odletom pozorne sledovať inštrukcie leteckých spoločností.

Pri vstupe cudzinca na územie Mexika sa aktuálne nevyžaduje preukázať negatívny test na COVID-19 a nevyžaduje sa povinná karanténa.

V Mexiku sú výrazne sprísnené hraničné kontroly a de facto migračné úrady odmietajú vpustiť cudzích štátnych občanov do krajiny za účelom turizmu, ak cudzinec nevie dokladovať potvrdenú rezerváciu v hoteli na celý pobyt, zdravotné poistenie a spiatočnú letenku (samotná rezervácia na ubytovanie nemusí postačovať, migračná polícia môže vyžadovať doklad o zabezpečenom ubytovní).

V prípade obchodnej cesty musí cudzinec preukázať podpísané pozvanie od mexického obchodného partnera, doložiť potvrdenie o zabezpečení ubytovania, poistenie, spiatočnú letenku a pod. Dokumenty musí mať občan vytlačené, keďže migrační úradníci nedovoľujú používať mobil.


Pobytový formulár

Cudzinec pri vstupe do Mexika musí zároveň odovzdať mexickej migračnej polícii vyplnený pobytový formulár, ktorý pozostáva z dvoch častí: jedna časť zostáva u mexickej migračnej polícii, druhú časť pobytového formulára dostane cudzinec späť. Do druhej časti pobytového formulára mexické migračná polícia vpisuje počet dní k pobytu, ktorý je naviazaný na spiatočnú letenku. Pobytové formuláre pred pristátím ponúka aj samotná letecká spoločnosť v rámci letu do Mexika, prípadne je možné ich vyplniť priamo na letisku pred pasovou kontrolou. Je dôležité si formulár dobre uchovať, nakoľko ho cudzinec pred odletom z Mexika odovzdáva leteckej spoločnosti.

Upozorňujeme, že zastupiteľský úrad SR nemá právomoc ovplyvniť rozhodnutie mexického migračného úradníka povoliť alebo zamietnuť vstup na svoje územie.


Klimatické podmienky v Mexiku

Charakter počasia v Mexiko City určuje jeho poloha v subtropickom pásme a v nadmorskej výške cca 2200 metrov. Teploty najmä v zimných mesiacoch (december, január) sa cez deň pohybujú okolo 20-25 stupňov, v noci 0-10 stupňov. V ostatných mesiacoch sa denné teploty pohybujú okolo 23-30 stupňov, v noci 18-20 stupňov. Väčšina územia Mexika má slnečné a teplé podnebie počas celého roka s teplotami v rozmedzí 20-35 stupňov. Na pobreží denná teplota počas celého roka neklesá pod 27 stupňov.MEXIKO - Cancun z Viedne s letenkami od 499 eur