MONGOLSKO S TURKISH AIRLINES: Ulanbátar z Budapešti s letenkami od 507€

27.Sep 2023 | 14:06
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: letenky do mongolska mongolsko ulanbátar letenky do Ulanbátoru Turkish Airlines ázia letisko budapešť

Mongolsko, jedno z najúžasnejších území, rozprestierajúce sa od sibírskych lesov na severe až po Čínsky múr na juhu. K ceste do Mongolska môžete využiť ponuku let. spoločnosti Turkish Airlines s možnosťou zakúpiť si spiatočné letenky z Budapešti do Ulanbátaru už od 507€. Letenky si môžete vyhľadať a rezervovať priamo cez stránky let. spoločnosti Turkish Airlines.

Každý cestujúci (okrem infantov) má nárok na jeden kus príručnej batožiny s rozmermi 55x40x23 cm a maximálnou hmotnosťou 8kg, ďalej si môže so sebou na palubu vziať spravidla 1 ks príručnej batožiny limitovaných rozmerov a maximálnou hmotnosťou 2kg. Každý cestujúci má nárok na ľubovoľný počet kusov podpalubnej batožiny, pričom celková váha všetkých batožín nemôže presiahnuť 30kg.

Letenky do Mongolska sú dostupné pre cesty v termínoch od novembra 2023 do apríla 2024.


► Letenky napríklad v termíne 9-16 november 2023.


Vyhľadať letenky do Ulanbátaru

VYHĽADAŤ A REZERVOVAŤ UBYTOVANIE


Podmienky vstupu do Mongolska

Územie SR pokrýva Veľvyslanectvo Mongolskej republiky v Prahe, víza pre slovenských občanov vydáva ktorýkoľvek zastupiteľský úrad Mongolska na svete.

K žiadosti o krátkodobé vízum je žiadateľ povinný predložiť nasledovné doklady :

  • -platný cestovný doklad,
  • -vyplnenú žiadosť a dve fotografie,
  • -predloženie dokladov potvrdzujúce účel návštevy,
  • -zaplatiť správny poplatok,
  • -v prípade tranzitu je potrebné mať platný cestovný lístok a udelené vízum cieľovej krajiny.

Formuláre pre žiadosť o víza:
http://www.mfat.gov.mn/images/dwfile/VISAAPPLICATIONFORMMONGOL.pdf
http://www.mfat.gov.mn/images/dwfile/VISAAPPLICATIONFORMTOURISTSMONGOL.pdf


Za udelenie víza sa platí vízový poplatok, výška ktorého závisí od druhu požadovaného víza. Vízum sa vystavuje v priebehu 1 týždňa, v prípade vystavenia do 24 hodín sa vyberá 100% príplatok. Nie je nutné preukazovať zabezpečenie finančných prostriedkov na pokrytie nákladov spojených s pobytom a pre pobyt neexistuje povinná výmena valút.

Pri odlete z medzinárodného letiska Bujant Uchá v Ulanbátare sa platí letiskový poplatok vo výške 12 500 MNT (cca 7,60€), deti do 6-tich rokov 6 250 MNT (cca 3,80€).

Pre cudzincov nie je prihlasovacia povinnosť na oddelení cudzineckej polície, pokiaľ doba pobytu neprekročí dĺžku 30 dní. Registráciu vykonáva Agentúra pre cudzincov a otázky občianstva v hlavnom meste alebo na policajnej správe v centrách provincií do 10 dní od príchodu na mongolské územie. Za nesplnenie registračnej povinnosti môže byť udelená pokuta až do výšky 1 mil. MNT.MONGOLSKO S TURKISH AIRLINES - Ulanbátar z Budapešti s letenkami od 507 eur