MONGOLSKO: ULANBÁTAR 519€

19.Aug 2015 | 10:03
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: mongolsko ulanbátar ázia letenky do mongolska

Mongolsko, jedno z najúžasnejších území, rozprestierajúce sa od sibírskych lesov na severe po Čínsky múr na juhu. Aktuálna ponuka spiatočných leteniek z Budapešti do Ulanbátaru s let.spoločnosťou Air China už od 519€. Pri tejto ceste je dlhší prestup v Pekingu a tak tento čas môžete stráviť návštevou tejto čínskej metropoly. Pre takúto návštevu môžete využiť politiku 72-hodinového bezvízového tranzitu. Letenky sú dostupné v rôznych termínoch od septembra 2015 do januára 2016.


► Letenky napríklad v termíne 12-22 októbra 2015.

► Ubytovanie v Ulanbátare už od 4€ na osobu a noc.


Kalendár termínov

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie

Podmienky vstupu

Územie SR pokrýva Veľvyslanectvo Mongolskej republiky v Prahe, víza pre slovenských občanov vydáva ktorýkoľvek zastupiteľský úrad Mongolska na svete.

K žiadosti o krátkodobé vízum je žiadateľ povinný predložiť nasledovné doklady :

  • -platný cestovný doklad,
  • -vyplnenú žiadosť a dve fotografie,
  • -predloženie dokladov potvrdzujúce účel návštevy,
  • -zaplatiť správny poplatok,
  • -v prípade tranzitu je potrebné mať platný cestovný lístok a udelené vízum cieľovej krajiny.

Formuláre pre žiadosť o víza:
http://www.mfat.gov.mn/images/dwfile/VISAAPPLICATIONFORMMONGOL.pdf
http://www.mfat.gov.mn/images/dwfile/VISAAPPLICATIONFORMTOURISTSMONGOL.pdf


Za udelenie víza sa platí vízový poplatok, výška ktorého závisí od druhu požadovaného víza. Vízum sa vystavuje v priebehu 1 týždňa, v prípade vystavenia do 24 hodín sa vyberá 100% príplatok. Nie je nutné preukazovať zabezpečenie finančných prostriedkov na pokrytie nákladov spojených s pobytom a pre pobyt neexistuje povinná výmena valút.

Pri odlete z medzinárodného letiska Bujant Uchá v Ulanbátare sa platí letiskový poplatok vo výške 12 500 MNT (cca 7,60€), deti do 6-tich rokov 6 250 MNT (cca 3,80€).

Pre cudzincov nie je prihlasovacia povinnosť na oddelení cudzineckej polície, pokiaľ doba pobytu neprekročí dĺžku 30 dní. Registráciu vykonáva Agentúra pre cudzincov a otázky občianstva v hlavnom meste alebo na policajnej správe v centrách provincií do 10 dní od príchodu na mongolské územie. Za nesplnenie registračnej povinnosti môže byť udelená pokuta až do výšky 1 mil. MNT.