Montreal a New York s multi-city letenkami aj počas letných prázdnin od 369€

05.Apr 2017 | 15:48
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: Severná Amerika usa letenky do usa kanada new york montreal letenky do kanady letisko praha letisko budapešť letenky do montrealu british airways american airlines multi-city letenky

Navštívte v rámci jedného výletu dve krajiny amerického kontinentu. Našou prvou zastávkou bude kanadské mesto Montreal. Hoci možno mnohí neviete, čo od neho očakávať, isto vás zaujme. Gotickou bazilikou Notre Dame, veľmi nápadne pripomínajúcou francúzsky originál, i najstaršou časťou mesta. A podobne ako New York, ktorý bude ďalšou a poslednou zastávkou, aj modernými mrakodrapmi, kultúrou, športovým duchom a rôznorodosťou.

K ceste môžete využiť aktuálnu ponuku multi-city leteniek z Prahy do Montrealu a s návratom z New Yorku do Budapešti už od 369€. Porpípade, ak dávate prednosť odletu a návratu na rovnaké letisko tak letenky na trase z Prahy do Montrealu a s návratom z New Yorku do Prahy si môžete rezervovať už od 389€. V cene letenky je príručná batožina a jedna batožina do podpalubia o hmotnosti max. 23kg. Letenky sú dostupné v rôznych termínoch od júna do septembra 2017.

Pre cestu z Toronta do New Yorku využite napríklad autobusovú linku spoločnosti Megabus s cenou lístka od 15USD.


► Letenky napríklad v termíne 13.6. - 5.9. 2017.

► Ubytovanie v Montreale už od 17€ na osobu a noc.

► Ubytovanie v New Yorku už od 25€ na osobu a noc.


Praha - Montreal / New York - Budapešť 369€

Praha - Montreal / New York - Praha 389€


Vyhľadať ubytovanie v Montreale

Vyhľadať ubytovanie v New Yorku


Podmienky vstupu do Kanady

Bez víz (občania Slovenskej republiky sa na území Kanady môžu zdržiavať po dobu 6 mesiacov od dátumu uvedeného na vstupnej pečiatke (o ich dlhšom pobyte rozhodnú príslušné kanadské orgány. Občania Kanady sa na území Slovenskej republiky môžu zdržiavať bez víz po dobu 90 dní na turistické a obchodné účely.)

Kanada s účinnosťou od 1. marca 2016 zavádza pri cestách do Kanady povinnú elektronickú cestovnú autorizáciu (eTA) pre občanov štátov nepodliehajúcich vízovej povinnosti, teda aj Slovenskej republiky. Povinnosť sa bude vzťahovať na cestujúcich prichádzajúcich do Kanady letecky.


Podmienky vstupu do USA

K ceste je potrebný platný pas a vízum alebo biometrický pas a vytlačené potvrdenie prostredníctvom elektronickej cestovnej autorizácie – ESTA. Bezvízový styk Visa Waiver Program umožňuje cesty občanom SR na územie všetkých 50 štátov Spojených štátov amerických vrátane Portorika a na ostrovy Guam a Americké panenské ostrovy (US Virgin Islands). Na ostatné závislé americké územia sa bezvízový styk s USA nevzťahuje a ostáva i naďalej povinnosť požiadať Veľvyslanectvo USA o udelenie amerického víza.