Navštívte marocký Marakéš a Fez už od 88€

06.Júl 2016 | 17:12
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: afrika maroko fez marakéš letenky do afriky letenky do maroka letenky do fezu letenky do marakéša

Ak je vašim budúcim cestovateľským cieľom Maroko, tak možností ako sa tam dostať je pomerne dosť. Okrem pohodlných priamych letoch z Viedne do Marakéšu za 169€ s let.spoločnosťou AirBerlin tu máme ešte možnosť poskladať si cestu s kombináciou leteniek cez nízkonákladové spoločnosti. Dnes si pozrieme a ako príklad ukážeme takúto cestu z Budapešti a Bratislavy. Aktuálna kombinácia leteniek od let.spoločnosti Ryanair a Wizzair nám umožní poskladať takúto cestu na trase z Budapešti cez Brusel (Charleroi) do marockého Fezu a s návratom z Marakéšu cez Madrid do Budapešti už od 88€. Druhou možnosťou je trasa z Bratislavy cez Miláno (Bergamo) do marockého Fezu a s návratom z Marakéšu cez Rím do Bratislavy už od 97€. Z Fezu ako príklad môže vaša cesta viesť po vlastnej osi do piesočných dún v Erg Chebbi a odtiaľ cez Ouarzazate do Marakéšu. Letenky sú dostupné v termínoch od októbra do novembra 2016.


Itinerár cesty z Budapešti od 88€

 • 05.10.2016 Budapešť – Brusel (Charleroi) (06:10 - 08:15) >>> 4090Ft / 13€
 • 05.10.2016 Brusel (Charleroi) – Fez (15:50 - 18:05) >>> 29€
 • 19.10.2016 Marrakech - Madrid (13:55 - 17:00) >>> 282Dh / 26€
 • 19.10.2016 Madrid – Budapešť (20:55 - 23:55) >>> 20€


Itinerár cesty z Bratislavy od 97€

 • 14.11.2016 Bratislava – Miláno (Bergamo) (12:25 - 13:55) >>> 20€
 • 14.11.2016 Miláno (Bergamo) – Fez (19:25 - 21:20) >>> 25€
 • 24.11.2016 Marrakech - Rím (Ciampino) (09:55 - 14:10) >>> 25€
 • 24.11.2016 Rím (Ciampino) – Bratislava (19:35-21:15) >>> 27€


Ako rezervovať letenky

K realizácii takéhoto itineráru budeme musieť urobiť 4 samostatné rezervácie. V prípade cesty z Budapešti bude prvý let a posledný let so spoločnosťou WizzAir a druhý a tretí úsek si rezervujeme u let.spoločnosti Ryanair. Ceny pri letoch s WizzAir sú uvedené pre členov klubu WDC. V prípade cesty z Bratislavy sú všetky 4 lety so spoločnosťou Ryanair.

Všetky lety sú s let.spoločnosťou WizzAir a Ryanair a ceny uvedené v itineráry cesty sú/boli platné v čase písania tohto príspevku.


Vyhľadať a rezervovať letenky


Doprava v Maroku

Určite najpohodlnejšie a najpraktickejšie je zvoliť si na cestovanie po Maroku auto. Môžeme tak urobiť priamo na letisku vo Feze. Cena 1l benzínu je približne 12 MAD a 1l nafty 9 MAD. Vybrať auto a porovnať ceny si môžete napríklad cez Rentalcars.com

V prípade, že dáte prednosť miestnej doprave, tak na cestu z Fezu do Merzougy a Marakéšu môžete využiť autobusy dvoch spoločnosti. Prvá je štátna spoločnosť Supratours a druhá súkromná CTM (Compaigne de Transports Marocain). Obe spoločnosti poskytujú servis na vysokej úrovni. Disponujú so širokou dopravnou sieťou a ich autobusmi sa dostanete skoro do každého kúta Maroka.


Ubytovanie v oblasti Erg Chebbi

V tejto oblasti sa nachádzajú viac než dve desiatky hotelov, prevažne postavených v štýle starých kasbahov. Ponukajúcich zväčša polpenziu či plnú penziu. Neďaleko Merzougi sa nachádza malá autentická dedinka Khamlia s guesthausom s podobne znejúcim názvom a to Khamliahouse – Dar el Khamlia. Je to malý rodinný penzión spravovaný rodinou v tradičnom berberskom štýle, ktorý ponúka ubytovanie (bez stravy, s raňajkami či polpenziou) za veľmi prijateľné ceny. Budete mať možnosť nielen ochutnať ale aj zúčastniť sa prípravy tradičných berberských pokrmov. V prípade záujmu si môžete zariadiť výlet do púšte na ťavách a pozorovať východ či západ slnka, stráviť noc v púšti v beduínskych stanoch a ochutnať typické jedlo miestnych obyvateľov. Ak ste trochu akčnejší, tak nieje problém sa vyblázniť v piesočných dunách na terénnych autách či štvorkolkách.


Výlety:

 • Výlet do púšte na ťavách (východ alebo západ slnka) – 15€ / osoba
 • Výlet na ťavách + noc v púšti (večera+raňajky) – 35€ / osoba
 • 4×4 jeep – poldňový výlet (max. 5 ľudí) – 100€ / za auto
 • 4×4 jeep – celodenný výlet (max. 5 ľudí) – 120€ / za auto


Ak sa chcete dozvedieť niečo viac o Guesthouse Dar el Khamlia, tak môžete navštíviť ich stránky na Facebooku alebo si prečítať recenzie hostí na stránkach Tripadvisoru.


Vyhľadať a rezervovať ubytovanie v Marakéši

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie vo Feze


Mohlo by Vás zaujímať

Moja prvá cesta do Maroka
Bolo to už veľmi dávno, keď mi jedna kartárka vyveštila, že ma v budúcnosti čaká dlhá cesta lietadlom, na druhý koniec sveta, do Afriky. Vraj ma tam pozve priateľ cudzinec. Bola som šokovaná, nakoľko som nikoho takého nepoznala. Ako však roky bežali, na moje veľké prekvapenie sa jej veštba splnila a mňa ozaj pozval priateľ, s ktorým som sa zoznámila cez skype, do svojej vlasti - Maroka. V decembri 2008 som od neho dostala letenku aj s pozvaním na návštevu, na tri týždne... čítať ďalej

Marakéš - červené mesto
Trip do Maroka bol pre mňa vlastne výletom počas mojich dvojmesačných letných radovánok u priateľky v Seville v Španielsku. Hovorím si, mám tu letisko(dosť otrhané ale stále väčšie ako v Blave) a je tam Ryanair, ktorý zo Sevilly lieta do Marakéša v Maroku. Cenu spiatočnej letenky(49,- Eur) bežný slovenský teenager prepije za víkend a ani si to nepamätá… čítať ďalej

Maroko – Putováni v Erg CHebbi
Písečné duny Erg Chebbi jsou nejvyšší duny v Maroku, a lze je nalézt v jihovýchodní části Maroka blízko alžírských hranic. Je to mimořádný přírodní útvar, kde na plošině s malými černými kameny připomínající hamadu horký písek, několik desítek kilometrů dlouhý a široký, stoupá náhle až do 150 metrové výše. Na úpatí dun je několik malých vesniček, Hassilabiad a Merzouga, které bohužel jsou nyní plné hotelů a větších nebo menších penzionů. Proto je lepší, pokud chcete klid a žádné turisty, opustit Merzougu a dostat se do Khamlie, vesnice 7km vzdálenou, kde opravdu najdete klid a pohodu… čítať ďalej