Nové pravidlá podávania žiadostí o vízum do Tadžikistanu

23.Jan 2017 | 20:53
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: Tadžikistan

Zastupiteľský úrad v Taškente informuje, že od 1 januára 2017 sú v platnosti nové pravidlá na podávanie žiadostí o víza na vstup na územie Tadžikistanu. V súčasnosti je možné podávať žiadosti výhradne elektronicky využitím internetových stránok www.evisa.gov.tj alebo www.evisa.tj.

V súčasnosti existujú dve možnosti získania víz:

1.) Na stránke www.visa.gov.tj je potrebné vyplniť formulár žiadosti o víza, kde žiadateľ uvedie svoje údaje, informácie o type a dĺžke plánovaného pobytu, doplní naskenované požadované dokumenty a uhradí spracovateľský poplatok. Vo formulári je tiež potrebné uviesť miesto, kde si žiadateľ vyzdvihne svoje víza, na výber sú zastupiteľské úrady Tadžikistanu (najbližší zastupiteľský úrad Tadžikistanu pre občanov SR sa nachádza vo Viedni), prípadne je taktiež možné vyzdvihnúť si víza na medzinárodnom letisku v Dušanbe, túto informáciu je však potrebné zaznačiť v elektronickom formulári. Víza môžu byť udelené na maximálnu dĺžku pobytu 45 dní a je možné ich využiť v maximálnom časovom rozpätí 90 dní.

2.) Druhou možnosťou je požiadať o elektronické víza na stránke www.evisa.tj. V tomto systéme je možné požiadať o jednorazové víza s dĺžkou pobytu do 45 dní v závislosti od zvoleného typu víz. Po vyplnení formulára, naskenovaní sprievodných dokumentov a zaplatení poplatku sú víza zasielané žiadateľovi elektronicky, to znamená, že nie sú vlepované do pasu vo forme nálepky. Elektronické víza je potrebné mať pri sebe počas celého pobytu, odporúča sa mať pri sebe vytlačenú kópiu a taktiež uchované víza v elektronickej forme (v PC, telefóne alebo tablete). Platnosť elektronických víz nie je možné predĺžiť.

Na vstup do autonómnej oblasti Gorno Badashkan (GBAO), ktorá sa nachádza na východe Tadžikistanu a z väčšej časti pokrýva pohorie Pamír, je potrebné samostatné povolenie tadžických úradov. Zámer navštíviť túto oblasť je potrebné uviesť v elektronických formulároch pri podávaní žiadostí o víza. Vstup do GBAO sa udeľuje zvlášť a je aj zvlášť spoplatňovaný.

Pre doplňujúce informácie o získaní víz a povolenia kontaktujte konzulárne oddelenie veľvyslanectva Tadžikistanu vo Viedni.

Veľvyslanectvo Tadžikistanu vo Viedni:
Adresa: Universitätsstraße 8/1A, 1090, Wien, Österreich
Tel: (+43 / 1) 409 82 66
Fax: (+43 / 1) 409 82 66 14
E-mail: [email protected]
Konzulárne oddelenie: [email protected]
Web: www.tajikembassy.at


Zdroj Mzv.sk