​Objavujte krásy regiónu okolo Bratislavy prímestským autobusom

05.Apr 2019 | 17:15
Autor: Dušan
Kategória: Rady a tipy na cestu
Značky: Slovak Lines

Slnečné počasie láka urobiť si výlet. Ak nemáte auto, nie je to žiadnou prekážkou. Ale aj tí, ktorí auto majú si môžu výlet vychutnať bez toho, aby museli šoférovať.


Prímestská autobusová doprava Slovak Lines vás odvezie na zaujímavé miesta, či už uprednostňujete objavovanie histórie alebo aktívny oddych. Popri obľúbenej linke dopravcu do Viedne láka na mnoho atraktívnych lokalít aj okolie Bratislavy.


Po stopách dávnej minulosti

Smolenický zámok je zázračné miesto obklopené Malými Karpatami len 60 km od Bratislavy. Na mieste dnešného zámku stál v stredoveku hrad, ktorý bol v 15. storočí kráľovským majetkom. Po vyhorení hradu v 19. storočí noví majitelia ruín Pálffyovci postavili dnešnú budovu zámku. Obec Červený Kameň je tiež známa najmä podľa hradu, ktorý slúži ako múzeum a vlastní 14 312 kníh. Keby sme ich dali na jednu policu, musela by byť až 286 m dlhá! V Malackáchsa oplatí vidieť synagógu postavenú v roku 1900 v maurskom slohu, ktorá si zachovala bohatú ornamentálnu štuku, ústredný prvok – archu i výklenok na uloženie zvitkov tóry. Interiér je prístupný so sprievodcom, no prehliadku si je potrebné objednať aspoň deň vopred. Obec Marianka je najstarším pútnickým miestom na Slovensku a prvým mariánskym pútnickým miestom v celom Uhorsku. Nemusíte sa báť vybrať na cestu ani s deťmi, kratšie trasy v okolí zvládnu aj tie najmenšie.


Športové vyžitie na dosah

Ak ste milovníkom športov a chcete vyskúšať niečo nové, mali by ste navštíviť Hippo arénu v Čilistove, ktorá ponúka mimoriadny zážitok na vysokej profesionálnej úrovni. Na okraji Pezinka sa rozprestiera areál Rozálka s mnohými možnosťami pre malých aj veľkých. Je tu škola jazdenia, kolbiská, ustajnenie koní, ale aj časté preteky a akcie s atraktívnym programom. V neďalekom Senci je pri Slnečných jazerách otvorený počas celého roka Aquapark. Divoké tobogány pre tých smelších, detské bazény s pitnou vodou pre najmenších a wellness centrum pre všetkých. Ak chcete vyskúšať niečo netradičné navštívte Tomášov. Nie však kvôli kaštieľu, ale pre park v jeho okolí, kde sa nachádza 9-jamkové FootGolfové ihrisko. Patrí k jedným z prvých ihrísk pre tento šport, ktorý vznikol spojením futbalu a golfu, na Slovensku. Je určený pre všetkých - bez ohľadu na pohlavie, vek a to, či ste už niekedy kopli do lopty. Cieľom hry je umiestniť loptu do jamky, na čo najmenší počet kopnutí.


Tip: Ušetrite pri cestovaní

Na výlety či dochádzanie do práce a školy v rámci Bratislavského kraja sa cestujúcim vyplatí Dopravná karta Slovak Lines. Je využiteľná ako elektronická peňaženka, vďaka ktorej si môžete zakúpiť so zľavou cestovný lístok na cestovanie Integrovaným dopravným systémom. Slúži aj ako doklad na preukázanie nároku pre zľavnené cestovné. Ak cestujete pravidelne, Dopravnú kartu môžete použiť aj na nákup predplatného cestovného lístku, tzv. električenky.