Z Bratislavy do Ománu od 379€ alebo Dubaj spolu s Ománom od 372€

09.Júl 2016 | 13:06
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: Blízky východ omán muscat letenky do ománu

Vydajte sa na potulky do Ománu, krajiny ako vystrihnutej z rozprávky Tisíc a jednej noci, kde sa miešajú chute a vône Ďalekého východu, Indie či s východnej Afriky s typickou arabskou pohostinnosťou. K ceste do tejto krajiny môžete využiť ponuku leteniek od let.spoločnosti FlyDubai z Bratislavy do Muscatu už od 379€. V cene letenky je príručná batožina do 7kg a zapísaná batožina do podpalubia s hmotnosťou max. 20kg. Letenky za túto cenu sú dostupné v rôznych termínoch od júna do septembra 2016.


► Letenky napríklad v termíne 16-23 september 2016.

► Ubytovanie v Ománe už od 18€ na osobu a noc.


Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Alternatíva Omán a Dubaj od 372€

V prípade, že by ste chceli spojiť návštevu Ománu spolu s Dubajom, tak môžete využiť k takejto ceste kombinované letenky s odletom z Bratislavy do Dubaja a s návratom z Ománu do Bratislavy:

  • 16.9.2016 Bratislava -> Dubaj
  • 23.9.2016 Muscat -> Bratislava


Vyhľadať a rezervovať letenky


Pri takto poskladanej ceste je potrebné sa z Dubaja do Ománu prepraviť po vlastnej osi. K presunu medzi krajinami môžeme využiť niektorú z ponúk miestnych autobusových spoločností. Poprípade môžeme túto cestu absolvovať letecky, kde cena jednosmernej letenky začína na sume cca 85€.


Alternatíva Omán a Dubaj od 430€

Jednoduchšia, no s pohľadu cestovateľa menej zaujímavá alternatíva, kde presun po zemi vymeníme za jeden prelet z Dubaja do Ománu. Trasa takejto cesty z Bratislavy cez Dubaj do Ománu by mohla vyzerať napríklad takto:

  • 16.9.2016 Bratislava -> Dubaj
  • 19.9.2016 Dubaj -> Muscat
  • 23.9.2016 Muscat -> Bratislava


Vyhľadať a rezervovať letenky

Všetky lety sú s leteckou spoločnosťou FlyDubai.


Podmienky vstupu do Ománu

Pre vstup do krajiny je potrebný platný cestovný pas a príslušné vízum, o ktoré možno požiadať na veľvyslanectve Ománu vo Viedni, alebo priamo na hraničnom priechode / letisku pri vstupe do krajiny (cena víz cca 16USD). Cestovný pas musí byť platný minimálne 6 mesiacov po plánovanom návrate na Slovensko. Deti nad 5 rokov musia mať vlastný cestovný pas.


Klimatické podmienky v Ománe

Na pobreží a v okolí hlavného mesta dosahujú v lete teploty až 47°C, s vysokou vlhkosťou vzduchu, pričom panujú dlhé obdobia bez akýchkoľvek zrážok. Vo vnútrozemí prevažne púštne podnebie, subtropické v oblasti Salalah.


Colné a devízové predpisy

Dovoz a vývoz peňazí je neobmedzený. Každá nemoslimská rodina môže doviezť dva litre alkoholických nápojov. Prísne zakázaný je dovoz erotických a pornografických materiálov v akejkoľvek podobe, drog a narkotických látok. POZOR: medzi narkotiká sa počítajú aj niektoré lieky, ktorých použitie je v Ománe zakázané. V takomto prípade sa odporúča zobrať so sebou kópiu lekárskeho predpisu.


Zdravotná starostlivosť v Ománe

Zdravotnícke zariadenia a nemocnice v hlavnom meste sú na dobrej úrovni. Pre cudzincov prichádzajú do úvahy dve súkromné kliniky a množstvo súkromných ordinácií praktických lekárov. Zásobovanie liekmi je dobré. Do krajiny neodporúčame cestovať osobám s chronickými chorobami ani astmatikom.


Doprava v Ománe

V krajine je dobrá cestná sieť, v okolí hlavného mesta diaľničného typu. Najbežnejším verejným dopravným prostriedkom je "hromadný" taxík (pre cca.10 cestujúcich). Jeho použitie však pre väčšinu európanov neprichdza do úvahy. Odporúčame individuálne taxiky, prípadne prenájom auta z požičovne. Rovnako ako u nás platí aj v Ománe zákaz alkoholu za volantom, prísne sa kontroluje a trestá prekročenie povolenej rýchlosti, telefonovanie počas jazdy a nepoužívanie bezpečnostných pásov.

Zdroj: Mzv.sk