​Poriadna dávka dobrodružstva na jeseň v 21 mestách SR

19.Okt 2019 | 14:15
Autor: OZ Cestou necestou
Kategória: Rady a tipy na cestu
Značky: tlačová správa oz cestou necestou

S jeseňou prichádza tradične aj nová šnúra festivalu Cestou necestou, tentokrát až 21 mestách SR, v ktorých sa môžeš tešiť na desiatky inšpirujúcich prednášok. Dychberúce zábery, posúvanie hraníc možného, či skôr nemožného, cestovateľské rady, životné posolstvá, ale aj pokora v samotnom cestovaní sa preženie Slovenskom v termíne 16.10.-28.11.2019!


Cestovateľská lahôdka v podobe najväčšieho podujatia od 8.-10.11.2019 v bratislavskom DK Ružinov s 50timi prednáškami v 3och sálach poriadne prevetrá aj skúsených cestovateľov, ktorí čo to už preskákali. Zahraniční hostia z Nepálu, Fínska, či režiséra z Českej republiky budú doplnené o domáce zastúpenie, či malou ochutnávkou balkánskej kultúry v podobe Albánskeho konzulátu.

Prednášky o skialpe, vysokohorskej turistike, paraglidingu cez všetky horstvá sveta, či bicykloch, autonómadoch, stopom i motorkami cez šialené destinácie, až po plavby na plachetniciach na druhom konci sveta, úctyhodne životné štýly, či nezištné dobrovoľníctvo. Dlhodobé cestovanie, ale aj po cestách necestách s deťmi a Slováka, ktorý navštívil všetky krajiny sveta. To všetko doplnené o workshopy, diskusie, prezentácie neziskových organizácii, či koncerty spolu s akrojogou a ochutnávkou exotického jedla pod jednou strechou!

Ja, Moby a cesta do Rockies, Hanko

V slovenských mestách sa vyberieme od horských masívov Ťanšanu, Patagónie, Kaukazu, Pamíru, Himalájí, cez magický Karakoram s výstupom na 8047m BROAD PEAK. Nemôže chýbať PCT trail spolu s kanadským Rockies v podaní zakladateľa festivalu, Miša Knitla. S Milom Daníškom sa prejdeme cez najkrajšie výhľady Mt. Blancu, či jeden z najťažších hrebeňov Európy - korzickú GR20. Nezabudli sme ani na Slovensko a povestnú cestu SNP. Jánošík, ktorý utiekol do Nepálu, ale aj krutá realita Indie.

Na punkáča cez Južnú Ameriku, alebo stopom po pobaltských krajinách. Predstavíme vám prvého profi futbalistu v Libanone, alebo Slovenku, ktorá založila školu vo vojnou postihnutej Rwande. Memento ľudského zlyhania bude Černobyľ a mesto duchov Pripjať.

Mala, velka adventura v Coyote buttes v Arizone

Po vlastnej ose sa dostaneme do Sýrie ešte pred vojnou, na červenom skútri do Škandinávie, pionierom do Kirgizska alebo vám predstavíme unikát – jeden riadi, dvaja pedálujú, piati sa vezú. Štvorčlenná ženská posádka naprieč Gruzínskom a Arménskom, ale aj za volantom nesmrteľnej Buchanky naprieč Pamír „highway". Predstavíme krajinu večného ohňa – Azerbajdžan. Ako sa dá prežiť Thajsko za cenu dovolenky v Európe, Seychely bez cestovky, ale aj jeden rok života v Japonsku?

Najodľahlejšie zákutia planéty zastúpi Kamčatka a dovolíme si aj taký kúsok, ako paragliding v Antarktíde! Za polárnym kruhom navštívime magické Lofoty. Najkrajšie zábery Nového Zélandu, kde poputujeme na kolesách, nohách, alebo lyžiach. Vystúpime z komfortnej zóny a 9 mesiacov prežijeme v dodávke, hra na gitare bude našim chlebom a viete aké to je sa vrátiť po 5 rokov z ciest domov?

Moraine Lake, Kanada, Nomadi

Predstaví sa aj najčerstvejší člen tímu – Gabo, ktorý vás uchváti profi zábermi z jeho 3mesačnej ceste po Islande.

Kompletný zoznam miest je prístupný na festivalovej stránke i facebooku.