PORTUGALSKO - Porto z Viedne s letenkami od 18€

13.Jún 2021 | 14:08
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa porto portugalsko letenky do portugalska letenky do porta wizzair letisko viedeň

V aktuálnej ponuke od let.spoločnosti Wizzair si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Viedne do Porta už od 18€. Letenky sú dostupné pre cesty v termínoch počas mesiaca jún 2021.

Všetci cestujúci si môžu bezplatne zobrať na palubu jednu príručnú batožinu s rozmermi do 40 × 30 × 20 cm. Cestujúci, ktorí si zakúpili službu WIZZ Priority, si budú môcť zobrať ďalší kufor na kolieskach s rozmermi do 55 × 40 × 23 cm.

Za ďalší kus podanej batožiny do podpalubia sa vzťahujú dodatočné poplatky.


► Letenky napríklad v termíne 21-25 jún 2021.

► Ubytovanie vo Porto už od 20€ na osobu a noc.


Zobraziť letenky do Porta

Kalendár termínov Viedeň - Porto

Zobraziť ubytovanie v Porte

Podmienky vstupu do Portugalska

Pri vstupe do Portugalska je potrebné okrem platného cestovného dokladu alebo občianskeho preukazu predložiť potvrdenie o negatívnom výsledku RT-PCR testu na ochorenie COVID-19, nie staršie ako 72 hodín, bez povinnosti nástupu do 14-dňovej izolácie.

Upozorňujeme na skutočnosť, že certifikát o vykonanom teste musí jasne uvádzať „RT-PCR" test (nie „PCR"), ktorým sa cestujúca osoba musí preukázať už pri nástupe na let.

Poznámka: Letecké spoločnosti si vyhradzujú právo na vlastné bezpečnostné opatrenia a podmienky cestovania, o ktorých proaktívne vopred informujú. V prípade pochybností sa odporúča preveriť si tieto informácie pred odletom na webových stránkach leteckých spoločností.


Registrácia pred vstupom

Pred odletom je povinnosť vyplniť registračný formulár Passenger Locator Card, rovnako odporúčame riadiť sa inštrukciami leteckých spoločností.


Aké sú podmienky vstupu pre deti?

Všetky deti staršie ako 24 mesiacov sú povinné predložiť negatívny test na COVID-19.


Čo musí obsahovať potvrdenie o negatívnom teste?

Potvrdenie musí obsahovať identifikáciu pasažiera, identifikáciu laboratória, kde bol test vykonaný, odkaz na použitie metodológie RT-PCR, dátum realizácie testu, podpis osoby zodpovednej za vykonanie testu a negatívny výsledok.


Vyžaduje sa karanténa po vstupe do krajiny?

Pre cestujúcich prichádzajúcich zo Slovenska sa karanténa nevyžaduje. Povinnosťou je predložiť negatívny výsledok RT-PCR testu na ochorenie COVID-19, nie starší ako 72 hodín.


Zaočkované osoby

Portugalsko na vstup do krajiny neakceptuje potvrdenie o absolvovaní očkovania na COVID-19.


Podmienky pre osoby, ktoré prekonali COVID-19

Portugalsko na vstup do krajiny neakceptuje potvrdenie o prekonaní COVID-19 počas obdobia 90/180 dní pred cestou.

Samostatné opatrenia platné pre Madeiru a Azorské ostrovy


Cestovanie v rámci krajiny

Bez obmedzení.


Podmienky tranzitu a odchodu

Letecký a cestný tranzit občanov Slovenskej republiky je cez Portugalsko umožnený.

V prípade cesty do Portugalska a návratu do SR pozemnými komunikáciami sa cestujúcim odporúča, aby si pred cestou overili podmienky vstupu pri každej krajine, cez ktorú plánujú tranzitovať.


Opatrenia v krajine

Meranie teploty na pracoviskách, vo vzdelávacích zariadeniach, v dopravných prostriedkoch, komerčných, kultúrnych a športových zariadeniach (pri telesnej teplote nad 38°C môže byť zamietnutý vstup, meranie telesnej teploty nie je porušením ochrany osobných údajov). Naďalej platí povinnosť nosenia masky na verejnosti, v interiéroch i na pracovisku, odporúčanie obmedziť presuny len na nevyhnutné cesty a obmedziť kontakty na najbližšiu rodinu. Odporúča sa vyhýbať sa uzavretým, malým a zle vetraným priestorom.

Aktuálne informácie o opatreniach a podmienkach v mieste vášho pobytu v Portugalsku nájdete na oficiálnej webovej stránke o COVID-19

Najaktuálnejšie informácie vždy nájdete na facebookovej stránke slovenského veľvyslanectva v Lisabone

Opatrenia zverejnené na webovej stránke veľvyslanectva SR v Lisabone

Zdroj: mzv.skPORTUGALSKO - Porto z Viedne s letenkami od 18 eur