Prázdniny v Rusku - Moskva a Petrohrad s letenkami od 89€

28.Máj 2017 | 23:57
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa rusko moskva letenky do ruska letenky do petrohradu petrohrad letenky do moskvy wizzair letisko budapešť

Nebavia vás európske klasiky, ani neláka exotika? Vyrazte do Ruska a navštívte dve z jeho najväčších miest. Ako prvú uvidíte Moskvu, metropolu na rovnomennej rieke. Vyraziť môžete na slávne Červené námestie. I za hranice mesta, mimo vyšliapaných chodníkov. A následne smer Petrohrad. Mesto, ktoré sa napriek mladému veku pýši množstvom prekrásnych pamiatok.

K ceste využite aktuálnu ponuku leteniek z Budapešti do Moskvy a z Petrohradu do Budapešti s let.spoločnosťou Wizzair už od 89€. Cena platí pre členov WIZZ DISCOUNT CLUB. Jedná sa o dve samostatné jednosmerné letenky, prvá na trase z Budapešti do Moskvy a druhá na trase z Petrohradu do Budapešti.

Cena leteniek je konečná pri ceste s menšou príručnou batožinou (42cm x 32cm x 25cm). Poplatok za podpalubnú batožinu do 23kg je 64€ a za väčšiu batožinu do 32kg je poplatok 85€. Najlacnejšie letenky sú dostupné v termínoch počas mesiaca august 2017.


► Letenky napríklad v termíne 21-30 augusta 2017.

► Ubytovanie v Moskve už od 9€ na osobu a noc.

► Ubytovanie v Petrohrade už od 9€ na osobu a noc.


Vyhľadať letenky Budapešť - Moskva

Vyhľadať Letenky Petrohrad - Budapešť


Letecká doprava MoskvaPetrohrad

Najlacnejšou možnosťou ako sa dopraviť medzi Petrohradom a Moskvou, poprípade Moskvou a Petrohradom je letecky. Linku lietajú viaceré letecké spoločnosti niekoľkokrát za deň. Cena jednosmernej letenky začína na 46€.


Letenky Moskva - Petrohrad


Vlaková doprava MoskvaPetrohrad

Druhou možnosťou je využiť na prepravu medzi týmito mestami vlak. Premávajú tri druhy vlakov. Vysoko rýchlostné vlaky ako napríklad "Sapsan" alebo "Nevsky Express" s dobou jazdy cca 4 hodiny a cenou za lístok od 89 USD. Ďalším je tzv. štandardný vlak (Express, Grand Express, Smena alebo Red Arroww) s dobou jazdy 8-9 hodín a s cenou od 38 USD. Treťou možnosťou je nočný vlak "Nighthawk" s dobou jazdy 8 hodín a s cenou od 97 USD. Vyhľadať a rezervovať na stránkach ruských železníc.Podmienky vstupu do Ruska

Občania SR potrebujú na vstup na územie Ruskej federácie víza. Táto povinnosť neplatí pre držiteľov diplomatických a služobných pasov.
V Ruskej federácii nadobudli platnosť nové pravidlá pre registráciu cudzincov, podľa ktorých sa vyžaduje pri krátkodobom pobyte v RF registrovanie v „Migračnej evidencii" vedenej Federálnou migračnou službou RF. V praxi to znamená prihlasovaciu povinnosť pri pobyte u súkromnej osoby presahujúcom 7 pracovných dní. Pri pobyte v zariadení poskytujúcom ubytovanie (napr. hotel, nemocnica a pod.) je potrebné túto povinnosť splniť už do 24 hod. od ubytovania. Za prihlásenie cudzinca nesie zodpovednosť aj pozývajúca osoba (právnická, alebo fyzická), ktorá je takto označená vo víze RF. Za nedodržanie nariadenia hrozia cudzincovi i jeho pozývajúcej osobe pokuty.