Rusko - Moskva a Petrohrad v rámci jednej cesty od 189€

14.Apr 2016 | 00:20
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa rusko petrohrad moskva letenky do ruska letenky do petrohradu letenky do moskvy

Jeden prázdninový tip na výlet. Navštívte Rusko a spoznajte jeho dve úžasné mestá a to Moskvu a Petrohrad. Aktuálna ponuka kombinovaných spiatočných leteniek z Košíc do Petrohradu a s návratom z Moskvy do Košíc s let.spoločnosťou LOT už od 189€ alebo z Viedne do Petrohradu a s návratom z Moskvy do Viedne už od 199€. V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia o hmotnosti max. 23kg. Pri letoch z Viedne je v cene len jedna príručná batožina.

V prípade odletu z Košíc sú letenky dostupné v rôznych termínoch od júla 2016 do marca 2017 a v prípade odletu z Viedne od apríla 2016 do februára 2017.


► Letenky napríklad v termíne 13-20 júl 2016.

► Ubytovanie v Moskve už od 9€ na osobu a noc.
► Ubytovanie v Petrohrade už od 9€ na osobu a noc.


Vyhľadať a rezervovať letenky z Košíc

Vyhľadať a rezervovať letenky z Viedne


Letecká doprava Petrohrad – Moskva

Najlacnejšou možnosťou ako sa dopraviť medzi Petrohradom a Moskvou, poprípade Moskvou a Petrohradom je letecky. Linku lietajú viaceré letecké spoločnosti niekoľkokrát za deň. Cena jednosmernej letenky začína na 31€.


Letenky Petrohrad - Moskva
Vlaková doprava Petrohrad – Moskva

Druhou možnosťou je využiť na prepravu medzi týmito mestami vlak. Premávajú tri druhy vlakov. Vysoko rýchlostné vlaky ako napríklad "Sapsan" alebo "Nevsky Express" s dobou jazdy cca 4 hodiny a cenou za lístok od 89 USD. Ďalším je tzv. štandardný vlak (Express, Grand Express, Smena alebo Red Arroww) s dobou jazdy 8-9 hodín a s cenou od 38 USD. Treťou možnosťou je nočný vlak "Nighthawk" s dobou jazdy 8 hodín a s cenou od 97 USD. Vyhľadať a rezervovať na stránkach ruských železníc.
Podmienky vstupu do Ruska

Občania SR potrebujú na vstup na územie Ruskej federácie víza. Táto povinnosť neplatí pre držiteľov diplomatických a služobných pasov.
V Ruskej federácii nadobudli platnosť nové pravidlá pre registráciu cudzincov, podľa ktorých sa vyžaduje pri krátkodobom pobyte v RF registrovanie v „Migračnej evidencii" vedenej Federálnou migračnou službou RF. V praxi to znamená prihlasovaciu povinnosť pri pobyte u súkromnej osoby presahujúcom 7 pracovných dní. Pri pobyte v zariadení poskytujúcom ubytovanie (napr. hotel, nemocnica a pod.) je potrebné túto povinnosť splniť už do 24 hod. od ubytovania. Za prihlásenie cudzinca nesie zodpovednosť aj pozývajúca osoba (právnická, alebo fyzická), ktorá je takto označená vo víze RF. Za nedodržanie nariadenia hrozia cudzincovi i jeho pozývajúcej osobe pokuty.


Postup zaevidovania

  • Občan SR sa dostaví k prijímajúcej/pozývajúcej osobe a predloží cestovný pas a migračnú kartu.
  • Prijímajúca osoba odovzdá občanovi SR potvrdenú oddeliteľnú časť "Oznámenia o príchode cudzinca na miesto pobytu". Túto je občan SR povinný mať počas pobytu v RF pri sebe.
  • Pri odchode z RF je občan SR povinný vrátiť oddeliteľnú časť "Oznámenia o príchode cudzinca na miesto pobytu" prijímajúcej/pozývajucej osobe, ktorá ju v stanovenom termíne zašle na príslušný migračný úrad.

Táto povinnosť sa netýka tých občanov, ktorých dĺžka pobytu na návšteve u súkromnej osoby v RF nepresiahne 7 pracovných dní.


Migračnú kartu je možné získať:

  • pri leteckej a lodnej preprave – u posádky,
  • pri železničnej preprave – u sprievodcu,
  • pri autobusovej preprave – u vodiča,
  • pri ceste osobným automobilom, resp. peši
  • u príslušníkov pohraničnej kontroly RF.