ŠALAMÚNOVE OSTROVY SO ZASTÁVKOU V SINGAPURE A V AUSTRÁLII OD 959€

01.Sep 2015 | 08:00
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: Austrália a oceánia austrália šalamúnove ostrovy

Tento tip je také malé spestrenie, keďže už pomaly nieje deň, keď sa niekde neobjaví nejaká ponuka na letenky do Ázie alebo USA. Zaleťte si z Londýna do Pacifiku na Šalamúnove ostrovy a to za cenu už od 959€. Cena na prvý pohľad možno vysoká, no pri ceste na Šalamúnove ostrovy máte príležitosť využiť 15 hodinový stopover v Singapure a absolvovať menšiu prehliadku tejto metropoly. Pri spiatočnej ceste budete mať príležitosť stráviť 5 dní v austrálskom meste Brisbane. Celú cestu absolvujete s let. spoločnosťami Singapore Airlines a Virgin Australia a to už stojí za zváženie. Letenky za túto cenu sú dostupné počas marca 2016.


► Letenky napríklad v termíne 1-15 marca 2016.

► Ubytovanie na Šalamúnových ostrovoch od 20€ na osobu a noc.


Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Podmienky vstupu na Šalamúnove ostrovy

Pre vstup do krajiny je potrebný platný cestovný pas (pri vstupe prinajmenšom 6 mesiacov) a príslušné vízum, o ktoré sa dá požiadať na veľvyslanectve Veľkej Británie v Bratislave. Vízum môžu občania SR získať aj priamo na hranici.

Podmienky vstupu do Singapuru

Vo vzťahu k Singapuru platí pre občanov oboch krajín bezvízový vstup pri turistických pobytoch neprekračujúcich 90 dní pre všetky druhy cestovných pasov. Bezvízový režim sa nevzťahuje na zárobkovú činnosť.

Cestovný pas pri vstupe do Singapuru musí byť platný minimálne ešte 6 mesiacov po plánovanom ukončení pobytu v Singapure.

Singapur patrí medzi najbezpečnejšie turistické destinácie. Od návštevníkov sa očakáva, že budú dodržiavať miestne pravidlá – nebudú fajčiť vo verejných budovách, výťahoch, dopravných prostriedkoch a na ich zastávkach, odhadzovať odpadky, žuvačky a cigaretové ohorky na ulici.

POZOR: za vlastníctvo, prechovávanie a užívanie drog / narkotických látok hrozí v krajine trest smrti!

Podmienky vstupu do Austrálie

Veľvyslanectvo Austrálie vo Viedni oznámilo, že s platnosťou od 20. marca 2008 je Slovenská republika zaradená do zjednodušeného vízového režimu, tzv. systému automatického elektronického vybavovania krátkodobých turistických víz e676 autogrant facility. Občania SR môžu vďaka e676 autogrant facility získať krátkodobé turistické vízum na 90 dní bez väčších formalít obratom. Nemusia dokladať solventnosť, zdravotné poistenie a podobne. Občania SR môžu svoje žiadosti o krátkodobé turistické víza podávať prostredníctvom internetu. Tento servis je zabezpečený Austrálskym imigračným úradom na webstránke http://www.immi.gov.au/e_visa/visitors.htm. Pre tento druh krátkodobých víz nie je potrebné víza nalepiť do cestovného pasu – oznámenie o udelení víz Austrálsky imigračný úrad zašle emailom. Austrálčania cestujú do SR bez víz na dobu maximálne 90 dní.

MZV SR oznamuje, že dňom 1. júla 2008 sa rušia poplatky za podávanie žiadostí elektronickou formou o udelenie krátkodobého víza na dobu do 90 dní pobytu pri cestách do Austrálie. Poplatky za ostatné druhy víz a podávanie žiadostí o krátkodobé víza papierovou formou ostávajú naďalej v platnosti.