Santo Domingo a Punta Cana - Dominikánska Republika s letenkami z Viedne od 519€

03.Nov 2016 | 09:16
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: karibik letenky do karibiku dominikánska republika Santo Domingo letenky do dominikánskej republiky klm letenky do Santo Domingo

Navštívte Dominikánsku republiku a zažite karibský životný štýl a priateľskosť ostrova.Dominikánska republika pôsobí ako magnet na dovolenkárov, ktorý sem prichádzajú z celého sveta. Tento nádherný ostrov ponúka pre svojich návštevníkov krásne pláže, nádherné Karibské more či obrovské možnosti pre potápanie a voľnočasové aktivity. Dominikánska republika je tým ideálnym miestom na strávenie príjemnej dovolenky v jedinečnom prostredí Karibiku.

K návšteve využite aktuálnu ponuku od let.spoločností KLM a Delta Airlines s možnosťou zakúpiť si spiatočné letenky z Viedne do Santo Domingo alebo Punta Cana od 519€. V cene letenky je príručná batožina a jedna batožina do podpalubia o hmotnosti max. 23kg. Letenky sú dostupné v rôznych termínoch od januára do septembra 2017. V prípade letov do Santo Domingo sú dostupné termíny len počas mesiacov augusta a september a pri letoch do tejto destinácií sa nevyhnete dlhším prestupom v Amsterdame a Atlante.


► Letenky napríklad v termíne 16-26 január 2017.

► Ubytovanie v Dominikánskej republike už od 10€ na osobu a noc.


Kalendár termínov Viedeň - Santo Domingo

Kalendár termínov Viedeň - Punta Cana

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Dominikánska republika – December v Karibiku

Je presne 6.12., mikulášske čiapky, parohy a nos máme pripravené, takže dobrodružstvo sa môže začať. Začíname skoro ráno transportom do Viedne. Čaká nás dlhá cesta Viedeň – Zürich – Punta Cana a vysporiadanie sa s časovým posunom -5 hodín. V Zürichu máme asi dve hodiny pauzu, tak sa kocháme luxusnými švajčiarskymi hodinkami. Cesta cez Atlantik je nekonečná, ale let prebehol hladko a bez nejakých väčších turbulencií. Do Punta Cany prilietame 20:40 miestneho času, u nás doma je už dávno po polnoci. Vo výstupnej hale, teda skôr by som to nazval veľký slamený prístrešok s mega ventilátormi, si kupujeme turistické víza za 10 USD.

TIP: Oplatí sa zameniť viac hotovosti v USD, bankomaty sú tam dosť nespoľahlivé, prakticky všade zaplatíte dolármi a kurz je niekedy ešte výhodnejší ako dominikánske peso (RD$)

Pôvodný plán bolo požičanie auta, ale nakoniec sme boli radi, že ideme z letiska hotelovým transferom. V doprave tam vládne jedna veľká anarchia, ľudia jazdia po strede cesty, s diaľkovými svetlami a motorkári vás obiehajú zo všetkých strán. Dokonca, keď sa stane nejaká nehoda, na vine je vždy cudzinec. Ubytovanie v 4**** all inclusive hoteli VIK Arena Blanca sme si bookli priamo cez stránku hotela.

Viac si môžete prečítať na svetobeznici.sk


Podmienky vstupu do Dominikánskej Republiky

Platí obojstranný vízový vstup. Pre občanov SR za účelom turistiky možnosť zakúpenia pri príchode na letisku tzv. turistickú kartu, cena 10 USD, platná na 30 dní. Iné dôvody vízová povinnosť.