Seychely z Viedne s let.spoločnosťami Air France alebo British Airways od 563€

26.Jún 2018 | 15:23
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: seychely afrika mahe letenky na seychely air france british airways letisko viedeň

Raj potápačov aj prírodovedcov - Seychelly. Tvorí ich asi 115 ostrovov a hovorí sa, že ich pláže sú oveľa krajšie, než tie karibské. Túto tropickú africkú ostrovnú oázu silné vetry a monzúny obchádzajú a tak ju môžete navštevovať celoročne a vždy na ňu bude vhodné počasie. Našli sme letenky v akcii za výbornú cenu, a tak si Seychely môžete užiť v termínoch od augusta do novembra 2018.

K ceste na Seychely využite aktuálnu ponuku od let.spoločností British Airways s možnosťou zakúpiť si spiatočné letenky z Viedne do Mahé už od 563€ alebo Air France s cenou od 569€. V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia o hmotnosti max. 23kg. Letenky za tieto ceny sú dostupné od augusta do novembra 2018.


► Letenky napríklad v termíne 13-18 november 2018

► Ubytovanie Seychely už od 30€ na osobu a noc.


Kalendár termínov Viedeň - Mahe s British Airways

Kalendár termínov Viedeň - Mahe s Air France

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Seychely – Podrobný sprievodca rajom 1/3 – ostrov Mahé

Počas letu vypĺňame dva dotazníky ohľadne účelu našej cesty, adresy ubytovania a množstvo otázok na príznaky počas posledných 30 dní na alergiu, bolesti hrdla, hlavy, teplotu. Dávame sme všade nie, nech máme pokoj, veď uznajte, koho ani raz nebolela hlava za posledný mesiac :) Po vyše 3 hodinách letu sa ako prvé objavujú Ile du Nord aSilhouette Island. Trasa pokračuje ponad severnú časť Mahé a pri pristávaní môžete vidieť na ľavej strane ostrovy Sainte Anne a Cerf. Veľké obavy sme mali z počasia, lebo podľa predpovede malo celých 10 dní pršať, ale nakoniec sú to len lokálne prehánky asi 2x za pobyt. Po vystúpení z lietadla nás víta slnko a pravý tropický vzduch.

TIP: K pasovej kontrole si pripravte materiály k ubytovaniu aj keď cestujete v skupine. Budú to pýtať od každého jedného člena, bez toho vás na Seychely nepustia

Seychely – Podrobný sprievodca rajom 2/3 – ostrov Praslin

Loď z Mahé odchádza 7:30 a ešte predtým vraciame auto v prístave. Podľa všetkého stačí byť na mieste 15-30 minút pred odchodom. Veľkú batožinu treba odovzdať v office na lístky a pripravte sa, že vám ju nahádžu do železnej klietky. Vzhľadom na to, že počasie je priaznivé a oceán pokojný, je povolený nástup na hornú otvorenú palubu. Plavba indickým oceánom začína a nevieme sa dočkať, kedy sa začne črtať ďalší rajský ostrov.

Po asi hodine plavby indickým oceánom sa začíname približovať k nádhernému zelenému ostrovu Praslin. Vystupujeme v prístave s azúrovou vodou a dohadujeme si taxík pre 6 osôb. Zároveň si kupujeme lístky na trasu Praslin – La Digue. Teda lístkami sa to nedá nazvať, je to len jedna ručne napísaná účtenka, ktorú vám potom vymenia za modrú plastovú tabuľu. Ubytovanie Chez May Paule je len pár minút jazdy na sever a sme milo prekvapení, aký luxus na nás čaká. Za 32€/noc máme privátny domček s tromi kúpeľňami, klimatizáciou, terasou a krásnou plážou len 5 minút peši.

Viac na svetobeznici.skSeychely z Viedne s let.spoločnosťami Air France alebo British Airways od 563 eur