ŠKÓTSKO: Edinburgh z Bratislavy v jarných termínoch s letenkami od 37€

05.Mar 2024 | 18:40
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: škótsko letenky do škótska Edinburgh bratislava letenky do Edinburghu ryanair európa

Edinburgh, hlavné mesto Škótska, je fascinujúce mesto s bohatou históriou a jedinečnou atmosférou. Či už vás láka majestátny hrad, drsná krása škótskej vysočiny, alebo túžite zažiť rušný nočný život, Edinburgh má pre každého niečo.

Dominantou mesta je majestátny Edinburský hrad, týčiaci sa na vyhasnutej sopke. Prejdite sa po jeho hradbách, navštívte kráľovské klenoty a ponorte sa do tajomnej histórie Škótska. Pod hradom sa rozprestiera Staré Mesto s malebnými uličkami, historickými budovami a útulnými krčmami. Nezabudnite sa prejsť po Royal Mile, ktorá vás prevedie najdôležitejšími pamiatkami Starého Mesta.

Využite aktuálnu ponuku let. spoločnosti Ryanair s možnosťou zakúpiť si spiatočné letenky z Bratislavy do Edinburghu od 37€. Letenky do Edinburghu sú dostupné pre cesty počas mesiaca marec a apríl 2024.

V cene najlacnejšej letenky len jedna malá batožina o rozmeroch 40cm x 20cm x 25cm.

  • Ak si zakúpite "Priority & 2 Cabin Bags", tak si môžete zo sebou zobrať na palubu jednu malú batožinu A jednu batožinu do 10kg o rozmeroch 55cm x 40cm x 20cm.

Za ďalší kus podanej batožiny do podpalubia sa vzťahujú dodatočné poplatky.


► Letenky napríklad v termíne 18-23 marec 2024.


zobraziť LETENKY do Edinburghu

Kalendár letov do Bratislava - Edinburgh

Zobraziť UBYTOVANIE v Edinburghu


Čo sa oplatí vidieť v Edinburghu?

Hrad: Edinburský hrad: je dominantou mesta a jeho najnavštevovanejšou pamiatkou. Stojí na kopci nad mestom a ponúka úžasný výhľad na okolie. V hrade sa nachádza množstvo historických pamiatok, ako napríklad kráľovské klenoty, Kaplnka svätého Margity a Veža Davida.

Hlavná ulica Starého Mesta: Royal Mile je hlavná ulica Starého Mesta a tiahne sa od hradu až k palácu Holyroodhouse. Je lemovaná starými domami, obchodmi, krčmičkami a historickými pamiatkami, ako napríklad katedrála St. Giles a Múzeum Mary King's Close.

Kráľovnin palác: Palác Holyroodhouse je oficiálnym sídlom britskej kráľovnej v Škótsku. Nachádza sa na konci Royal Mile a je obklopený krásnymi záhradami. V paláci sa môžete prejsť po reprezentačných miestnostiach a pozrieť si kráľovské apartmány.

Arthur's Seat: Arthur's Seat je vyhasnutá sopka s úžasným výhľadom na celé mesto. Nachádza sa v Holyrood Parku a je obľúbeným miestom pre turistov aj miestnych obyvateľov.

Whisky: Škótsko je preslávené svojou whisky a v Edinburghu sa nachádza viacero miest, kde sa o nej dozviete viac a môžete ju aj ochutnať. Veľmi populárna je napríklad The Scotch Whisky Experience, kde sa môžete dozvedieť o histórii a výrobe whisky a vyskúšať si rôzne druhy whisky.

Múzeum Škótska: Múzeum Škótska je najväčším múzeom v Škótsku a ponúka rozsiahlu zbierku exponátov o histórii, kultúre a vede Škótska. V múzeu môžete vidieť napríklad archeologické nálezy, umelecké diela, historické dokumenty a exponáty o prírodných krásach Škótska.

Galéria moderného umenia: Galéria moderného umenia v Edinburghu je jednou z najvýznamnejších galérií moderného a súčasného umenia v Škótsku. V galérii sa nachádzajú diela umelcov ako Andy Warhol, Pablo Picasso a Damien Hirst.

Záhrada a zoo: Botanická záhrada v Edinburghu je jednou z najstarších botanických záhrad na svete a je domovom rastlín z celého sveta. V zoologickej záhrade v Edinburghu môžete vidieť zvieratá z celého sveta, ako napríklad slony, tigre, pandy a žirafy.

Okrem týchto miest sa v Edinburghu oplatí vidieť aj:

  • Camera Obscura & World of Illusions: Múzeum s optickými ilúziami a zábavnými vedeckými exponátmi.
  • The Real Mary King's Close: Prehliadka podzemných uličiek Starého Mesta.
  • Calton Hill: Kopec s pamätníkmi a sochami, z ktorého je krásny výhľad na mesto.
  • Dean Village: Malebná dedinka na okraji Edinburghu.
  • Leith: Prístavná štvrť Edinburghu s množstvom reštaurácií a barov.ŠKÓTSKO - Edinburgh z Bratislavy s letenkami od 37 eur