​Slováci zažili svoje netradičné dobrodružstvá vďaka Expedičnému fondu

19.Feb 2017 | 19:00
Autor: OZ Cestou necestou
Kategória: Rady a tipy na cestu
Značky: Cestovateľský festival Cestou necestou

Získať finančnú podporu na svoju cestovateľskú expedíciu? Zdá sa ti to nereálne? Ver alebo nie, vďaka Expedičnému fondu môžeš dostať finančnú podporu na cestovanie aj ty! Myšlienka založiť Expedičný fond, ktorý by podporoval cestovateľské výpravy Slovákov vznikla ešte v roku 2015.

Mojím osobným dlhodobým cieľom je podporovať svetovo jedinečné expedície, ktoré ukážu svetu niečo nové. Nepoznaného je v dnešnej dobe veľmi málo a treba veľmi hľadať. Cieľom je otvoriť ľuďom oči a ukázať, aký je náš svet krásny, aby sme si ho čo najviac vážili." hovorí Michal Knitl, organizátor cestovateľského festivalu Cestou necestou a autor myšlienky Expedičného fondu.

Jedinou podmienkou je mať naplánovanú dobrodružnú cestu, ktorú predstavíš porote Expedičného fondu vo svojej prihláške. Termín prihlášok pre nové cestovateľské expedície je aktuálne predĺžený do 31.3.2017. Následne už treba len veriť a možno to budeš práve ty a tvoja cesta, o ktorej budeme počúvať počas ďalšieho turné na festivale Cestou necestou.

Tak na čo ešte čakáš? Vyber sa objavovať svet a jeho nepoznané zákutia. A s vreckovým od Expedičného fondu sa ti bude kráčať oveľa veselšie.

Viac o možnostiach v rámci projektu Expedičný fond nájdeš na oficiálnej stránke cestovateľského festivalu Cestou necestou.