Sofia z Bratislavy s letenkami cez letné prázdniny od 20€

16.Máj 2017 | 11:14
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa bulharsko sofia letenky do bulharska letenky do sofie letisko bratislava wizzair

Ďalším zaujímavým tipom kam si zaletieť za pár eur, napríklad aj na predĺžený víkend, je aj bulharské hlavné mesto Sofia. Patrí k najstarším hlavným mestám Európy a vďaka tomu sú tu viditeľné vplyvy viacerých kultúr z rôznych dôb. No zdanie môže klamať, Sofia je pulzujúce kozmopolitné mesto, kde na ulici Vitosha Boulevard môžete cez deň nakupovať a večer sa ulica mení na oblasť plnú barov a podnikov.

Okrem týchto aktivít sa môžete venovať aj návšteve historických pamiatok. K tým najznámejším patrí Katedrála svätej Sofie, ktorá je najstarším pravoslávnym chrámom v meste. Za návštevu stojí aj Katedrála Alexandra Nevského postavená na počesť ruských vojakov, ktorí oslobodili Sofiu spod tureckej nadvlády. Najlepší obraz toho, čo mesto ponúka si však o Sofii spravíte, ak ju navštívite a preskúmate osobne. napríklad aj počas letných prázdnin.

Aktuálne si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Bratislavy do Sofie už od 20€ . Cena platí pre členov WIZZ DISCOUNT CLUB. Ak nieste členom klubu, tak cena leteniek je od 38€. Cena leteniek je konečná pri ceste s menšou príručnou batožinou (42cm x 32cm x 25cm). Poplatok za podpalubnú batožinu do 23kg je 52€ a za väčšiu batožinu do 32kg je poplatok 72€. Letenky za túto cenu sú dostupné počas mesiacov júl a august 2017.


► Letenky napríklad v termíne 21-24 júl 2017.

Ubytovanie v Sofii už od 7€ na osobu a noc.


Vyhľadať letenky do Sofie

Vyhľadať ubytovanie v Sofii


Tipy na ubytovanie v Sofii

Randi Mamola Hostel

Randi Mamoli Hostel sa nachádza 1,6 km od nemocnice Pirogov. V hosteli je dostupné bezplatné Wi-Fi a bezplatné parkovanie. Každá izba je vybavená spoločným sociálnym zariadením.

K dispozícii je non-stop recepcia. Najbližšie letisko je Sofia Airport, ktoré je vo vzdialenosti 9 km od Randi Mamoli Hostel.

Rezervovať ubytovanie od 7€ na osobu a noc
Stay Nexus Economy

Stay Nexus Studio sa nachádza v susedstve Hristo Smirnenski, približne 2,5 km od letiska v Sofii. Stay Nexus Studio ponúka ubytovanie s vlastným stravovaním. V štúdiách je dostupné bezplatné Wi-Fi a bezplatné parkovanie. K vybaveniu patrí ústredné kúrenie a káblová TV s plochou obrazovkou.

Upratovanie sa vykonáva raz za týždeň. V okolí sa nachádzajú nákupné centrum, bary a reštaurácie.

Rezervovať ubytovanie od 8€ na osobu a noc
Sofia. Metropola v tieni

Bulharská Sofia nikdy nebude európska destinácia číslo jedna, ale vždy bude mať v sebe niečo príťažlivé, čo dokáže ľudí zlákať. Balkánska metropola tak bude navždy v tieni miest akými sí Londýn, Paríž či Barcelona, ale kto sa odhodlá dať Sofii šancu, ten sa dostane do pekného, zaujímavého mesta, ktoré sa môže popýšiť pamiatkami, za aké by sa žiadne iné mesto nemuselo hanbiť... čítať ďalej