ŠPANIELSKO: Barcelona a Madrid v rámci jednej cesty od 36€

07.Jan 2018 | 09:50
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa španielsko barcelona madrid letenky do španielska letenky do barcelony letenky do madridu letisko budapešť wizzair

(Aktualizované 7.1.2018) Dnes sme si pre vás pripravili tip na cestu do Španielska, kde v rámci tejto cesty navštívime dve najznámejšie mestá a to Barcelonu a Madrid.

Výlet začneme v Barcelone. Táto katalánska metropola je jedným z najobľúbenejších a najnavštevovanejších miest Európy. Mesto si vás získa nádhernými plážami, fantastickým jedlom, pulzujúcim nočným životom či dielami excentrického Gaudího. Zo srdca katalánska sa presunieme priamo do hlavného mesta, do Madridu.

Mesto bolo v minulosti hlavným mestom španielskej ríše. Stopy zašlej slávy nájdete v podobe jedinečnej architektúry na každom kroku. A práve vaše kroky vás možno zavedú aj na Plaza Mayor, námestie, kde sa písali dejiny. Po návšteve Madridu sa letecky vrátime do Budapešti.

K ceste využijeme akciovú ponuku leteniek od let.spoločnosti Wizzair s odletom a návratom do Budapešti. Na presun z Barcelony do Madridu môžeme využiť cenovo prijateľný autobus, o niečo drahší vlak alebo sa presunúť letecky.


Príkladový itinerár cesty

  • 28.02.2018 Budapešť - Barcelona
  • 03.03.2017 Barcelona - Madrid
  • 07.03.2018 Madrid- Budapešť


Ako rezervovať letenky

K absolvovanie tejto cesty budeme musieť urobiť dve samostatné rezervácie leteniek. Prvá rezervácia bude na trase Budapešť - Barcelona s cenou leteniek od 5392Ft / 17€. Druhou rezerváciou leteniek bude na trase Madrid - Budapešť s cenou od 13€. Cena platí pre členov WIZZ DISCOUNT CLUB. Ak nieste členom klubu, tak cena leteniek je od 46€.

Cena leteniek je konečná pri ceste s príručnou batožinou o rozmeroch 55 × 40 × 23 cm s váhou max. 10 kg. Na každý kus podanej batožiny sa vzťahujú ďalšie poplatky.

Letenky za túto cenu sú dostupné počas mesiaca február a marec 2018.


Vyhľadať letenky Budapešť - Barcelona

Vyhľadať letenky Madrid - Budapešť


Doprava medzi Madridom a Barcelonou

Je viacero možností ako sa prepraviť z Madridu do Barcelony. Tou najlacnejšou je využiť autobus niektorej zo spoločnosti premávajúce na tejto trase. Cena jednosmerného lístka na autobus z Barcelony do Madridu začína na sume 5,25€. Doba jazdy je približne 8 hodín.

Druhou možnosťou ako sa presunúť medzi mestami je vlak. Je to pomerne drahý spôsob prepravy v celom Španielsku a nie len na trase Madrid - Barcelona či Barcelona - Madrid. Cena jednosmerného lístka na vlak kupovaného v predstihu začína na sume 32€. Doba jazdy vlakom je rôzna, líši sa podľa typu zvoleného vlaku a môže byť v rozmedzí cca 3 až 7 hodín.

Poslednou možnosťou ako absolvovať trasu z Barcelony do Madridu je letecky. Cena jednosmernej letenky napríklad s let.spoločnosťou Vueling začína na sume 40€.


Ubytovanie v Madride a Barcelone

Ubytovanie v hosteloch alebo v mládežníckych ubytovniach začína na sume 10€ za osobu na noc. Ak dávate prednosť väčšiemu súkromiu a ubytovaniu v hoteloch, tak v tomto prípade počítajte zo sumou minimálne 30€. Cena je na osobu a noc v izbe s vlastným sociálnym zariadením. No aj tu je cena úmerná v závislosti od polohy a od vzdialenosti od centra. Tí odvážnejší z vás by mohli využiť čoraz populárnejšie ubytovanie v súkromí a to buď cez portál Airbnb (získaj 25€ kredit na ubytovanie) alebo prostredníctvom CouchSurfingu.


VYHĽADAŤ UBYTOVANIE V MADRIDE

VYHĽADAŤ UBYTOVANIE V BARCELONE