Spiatočné letenky do gruzínskeho Kutaisi od 20€

08.Sep 2016 | 20:55
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: gruzínsko kutaisi azia

Momentálne najnižšia cena spiatočných leteniek z Budapešti do Gruzínska. V aktuálnej ponuke od let.spoločnosti WizzAir si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Budapešti do Kutaisi už od 6180Ft (cca 20€). Cena platí pre členov WIZZ DISCOUNT CLUB. Ak nieste členom klubu, tak cena leteniek je od 42€. V cene je malá príručná batožina. Poplatok za podpalubnú batožinu do 23kg je 30€ a za väčšiu batožinu do 32kg je poplatok 50€. Letenky za túto cenu sú dostupné v rôznych termínoch počas mesiaca november a december 2016.


► Letenky napríklad v termíne 2-10 decembra 2016.

► Ubytovanie v Kutaisi už od 9€ na osobu a noc.


WIZZ DISCOUNT CLUB: Členstvo stojí 30€, platí pre Vás a jedného ďalšieho spolucestujúceho a je platné po dobu jedného roka. V prípade skupiny do 6 cestujúcich (to znamená Vy + ďalších max.5 osôb) je poplatok za členstvo 50€. Cena leteniek je konečná pri ceste s menšou príručnou batožinou (42cm x 32cm x 25cm). Zľava na letenky sa oplatí už pri prvej rezervácii ak v rámci tejto rezervácie cestujú 2 alebo viac osôb. <viac info>


Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Podmienky vstupu do Gruzínska

Od júna 2015 je platné nové nariadenie Ministerstva zahraničných vecí Gruzínska, podľa ktorého môžu občania členských krajín EÚ vstúpiť na územie Gruzínska s platným cestovným dokladom alebo identifikačnou kartou (občianskym preukazom) vydanou členskou krajinou EÚ, ktorá obsahuje meno, priezvisko, dátum narodenia a fotku.


Občania členských krajín EÚ a osoby bez štátneho občianstva trvalo žijúce v členských krajinách EÚ môžu v Gruzínsku zostať bez víz jeden plný rok.

Typ cestovného dokladu

  • cestovný pas alebo občiansky preukaz


Všeobecné informácie pre turistov a cestujúcich

Veľvyslanectvo SR v Ankare s pôsobnosťou pre Gruzínsko

Veľvyslanectvo Gruzínska v SR

  • Michalská 9
  • 811 01 Bratislava
  • Slovenská epublika
  • Tel.: 00421/2/54646484
  • Fax.: 00421/2/54646486
  • E-mail: [email protected]


Klimatické podmienky

Na západe krajiny je mierne teplá a vlhká klíma; na východe sú len malé množstvá zrážok; priemerná nameraná teplota v Tbilisi je v januári 0,5° C a v júli 24° C.


Podmienky pobytu v Gruzínsku

Po vstupe na územie Gruzínska je cudzinec do 3 dní povinný zaregistrovať sa na miestnom oddelení polície. V hoteloch a ubytovacích zariadeniach však cudzinci vypĺňajú registračné karty. Slovenský štátny občan s platným cestovným pasom môže na území Gruzínska zotrvávať na turistické účely bez víza po dobu nanajvýš 90 dní. Držitelia diplomatických a služobných pasov môžu pobývať na území Gruzínska do 90 dní a

lebo na dobu pridelenia. Štatút imigranta sa poskytuje cudzincovi, ktorý má blízkych príbuzných občanov Gruzínska, sprevádza občanov Gruzínska, je vedcom alebo umelcom, ktorý má zámer bývať v Gruzínsku, resp. je vysokokvalifikovaným odborníkom, o ktorého služby má záujem gruzínsky štát alebo hospodárska sféra. Dôležitou podmienkou pre získanie štatútu imigranta je to, že cudzinec si musí hradiť všetky náklady súvisiace s pobytom na území Gruzínska. Pri odchode z Gruzínska si cudzinec s trvalým pobytom v krajine musí zabezpečiť výjazdné vízum alebo povolenie na výstup, ktoré sa vydáva príslušnými gruzínskymi orgánmi Gruzínska na základe preukázania cestovného pasu, víza a migračnej karty.


Kadetade zimným Gruzínskom

Plán bol jednoduchý, nájsť lacnú letenku do turisticky menej navštevovanej krajiny a najmä takej v ktorej som ešte nikdy nebol. Nemalo sa to týkať iba mňa, ale aj bratranca Mareka, s ktorým sme si plánovali nejaké menšie spoločné dobrodružstvo. Netrvalo dlho a všetky požiadavky boli razom splnené. Lacná letenka za 40 Euro do turisticky menej typickej krajiny a zároveň takej v ktorej som ešte nebol bola kúpená. Tak sme sa tam spolu s bratrancom tešili, že od radosti chalan až zabudol, že do podobných krajín treba pas s minimálnou platnosťou 6 mesiacov a keďže si nato chudák spomenul až v predposledný deň, tak som nakoniec do Gruzínska letel sám... čítať ďalej