LETENKY DO DÁNSKA: Z Budapešti do Kodane už od 34€

11.Sep 2017 | 09:55
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa dánsko letenky do dánska kodaň letenky do kodane letisko budapešť ryanair

Hlavné mesto Dánska, rozprestierajúce sa na ostrovoch, je domovom nie len Malej morskej panny, ale aj kráľovskej rodiny žijúcej v pálaci Amalienborg. Ak by vám tieto a ďalšie zaujímavosti Kodane náhodou nestačili, výlet si môžete spraviť aj do pár kilometrov vzdialeného a mostom spojeného Malma.

V aktuálnej ponuke let.spoločnosti Ryanair si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Budapešti do Kodane už od 10458Ft (cca 34€). V cene letenky je 1x príručná batožina do 10kg o rozmeroch 55cm x 40cm x 20cm a 1x menšia príručná batožina, ktorou môže byť napríklad dámska kabelka, taška na notebook alebo fotoaparát s rozmermi max. 35cm x 20cm x 22cm.

V prípade zapísanej batožiny do podpalubia o hmotnosti do 20kg si priplatíte 50€. Viac info ohľadom o nových podmienkach prepravy batožiny u let.spoločnosti Ryanair si môžete prečítať v našom článku: Ryanair mení od novembra prepravné podmienky pre batožinu.

Letenky za túto cenu sú dostupné počas mesiaca december 2017 a január 2018.


► Letenky napríklad v termíne 5-12 december 2017.

► Ubytovanie v Kodani už od 30€ na osobu a noc.


Vyhľadať letenky do Kodane

Vyhľadať ubytovanie v Kodani


Doprava z letiska v Kodani

Metro

Stanica metra (linka M2) sa nachádza na konci Terminálu 3. Lístky si môžete zakúpiť priamo na stanici alebo v automate. Cena lístka je 36 DKK (cca 4,80€). Cestovný čas z Nørreport v centre Kodane na letisko alebo v opačnom smere je 15 minút.

Autobus

  • Linka 5A Copenhagen Airport (Københavns Lufthavn) – Husum Torv (cena 35DKK – cca 4,70€)
  • Linka 35 Copenhagen Airport (Københavns Lufthavn) – Island Brygge (cena 35DKK – cca 4,70€)
  • Linka 36 Copenhagen Airport (Københavns Lufthavn) – Nøragersmindeve (cena 35DKK – cca 4,70€)
  • Bus č. 888 – Copenhagen Airport (Københavns Lufthavn) – Århus
  • Bus č. 999smer švédske Malmö ( cena lístka 70 DKK – cca 9,40€)

Vlak

Vlakom sa z letiska dostanete pohodlne nielen do Kodane ale aj do iných miest Dánska a aj Švédska. Do Kodane jazdí vlak každých 10 minút a doba jazdy je 12 minút (lístok stojí 36 DKK /cca 4,80€). Do švédskeho Malmö premáva vlak približne každých 20 minút (cena lístka je 80 DKK a doba jazdy je 22 minút). Pokladňa sa nachádza nad stanicou v Terminály 3. Medzi jednotlivými terminálmi premáva bezplatný autobus.


Predĺžený couchsurfingový víkend vo Švédsku a Dánsku

Priateľka odletela na predĺžený víkend do Madridu za kamoškami a ja si hovorím no nebudem ja doma ani keby čo bolo. Stačilo 5 minút a letenka do Malma bola doma. Vo Švédsku som ešte nikdy nebol, Dánsko a Kodaň sú len cez most tak si hovorím, že zabijem dve muchy jednou ranou. Do pár dní od zistenia zopár info, že kde to vlastne idem a poslaných niekoľkých žiadostí na couchsurfingsom mal už 3 hostiteľov. Pre tých, ktorí neviete o čo sa jedná, ide o možnosť poskytnúť svoj gauč inému cestovateľovi zadarmo, alebo sa zadarmo vyspať na cudzom gauči hocikde vo svete na základe určitých informácií v profile a referencií od iných cestovateľov. Toto bol už môj siedmi trip cez couchsurfinga človek sa vždy teší rovnako na spoznanie novej krajiny tak ako aj na nových ľudí,ktorých som mal počas svojich výletov možnosť spoznať už naozaj veľa... čítať ďalej