Novembrové letenky do Štokholmu už od 9€

14.Nov 2016 | 20:36
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa štokholm švédsko letenky do švédska letenky do štokholmu

Je tu zaujímavá ponuka letov do Štokholmu, hlavného a najväčšieho mesta Švédska. Táto európska metropola ne severe kontinentu ponúka zaujímavú atmosféru, krásne historické budovy a veľa aktivít ako tráviť voľný čas. Za návštevu určite stojí staré mesto, nachádzajúce sa na samostatnom ostrove ponúkajúce prehliadku stredovekých budov a úzkych uličiek. Nachádzajú sa tu aj nespočetné možnosti nákupov suvenírov a zaujímavých predmetov. Na ďalších ostrovoch na vás čakajú rôzne zaujímavosti ako napríklad prvé ľudové múzeum v prírode či početné múzeá a galérie. Ďalšou z možností je určite aj návšteva hokejového zápasu v známej Globe aréne. Tak neváhajte a doprajte si pobyt v tomto meste, nazývanom aj Benátky severu.

V aktuálnej ponuke od let.spoločnosti Ryanair si môžete zakúpiť spiatočné letenky do Štokholmu (Skavsta) s odletom z Krakova už od 42Zl (cca 9€). V cene je len príručná batožina s hmotnosťou do 10kg. Poplatok za zapísanú batožinu do podpalubia s hmotnosťou do 15kg je 30€. Najlacnejšie letenky sa dajú nájsť počas mesiaca november 2016.


► Letenky napríklad v termíne 23-30 november 2016.

► Ubytovanie v Štokholme už od 20€ na osobu a noc.


Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Doprava z letiska Skavska do Štokholmu

Do centra sa dá dostať viacerými spôsobmi.

  • Dopravu z letiska Skavska do Štokholmu obsluhuje Flygbussarna Airport Coaches s cenou za spiatočný lístok už od 278 SEK (cca 30€).
  • Ďalšou možnosťou ako sa dostať z letiska je použiť autobus č.515 a č.715 ktorý nás za 2,50€ odvezie do neďalekého mestečka Nyköping, kde môžeme nastúpiť na vlak do Štokholmu.


Nyköping 10 minút 220 SEK
Norrköping 45 minút 950 SEK
Linköping 60 minút 1500 SEK
Stockholm 70 minút 1500 SEK
Arlanda 90 minút 2000 SEKŠtokholm – Benátky severu

Štokholm je moderné európske hlavné mesto, ktoré sa rozprestiera na 14 menších ostrovoch. Letecky sa sem dostaneme za pár eur, ale potom sa pripravte na poriadnu drahotu. Nás vyšla spiatočná letenka z Budapešti na 10E. V septembri je tu klíma okolo 15-20 stupňov, takže tričko, bunda a môže sa ísť spoznávať čaro severnej Európy. Na jednej strane supermoderné európske hlavné mesto, kde okrem hotdogu v stánku takmer všetko zaplatíte debetnou kartou. Na druhej strane si predstavte dokonale vybudované historické centrum na samostatnom ostrove...

Viac tipov a rád z cesty do Štokholmu si môžete prečítať na svetobeznici.sk