Spiatočné letenky na Seychely od 379€

15.Apr 2016 | 11:00
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: afrika mahe seychely

Ak ste doteraz snívali o tomto ostrovnom raji, tak teraz máte možnosť si splniť sny. Aktuálna ponuka spiatočných leteniek z Paríža do Mahé s let.spoločnosťou Air Seychelles už od 379€. Letenky za tieto ceny sú dostupné v obmedzenom počte v rôznych termínoch od apríla do mája 2016.


► Letenky napríklad v termíne 21-29 apríl 2016.

► Ubytovanie Seychely už od 30€ na osobu a noc.


Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Podmienky vstupu na Seychely

V súvislosti s vypovedaním Dohody medzi vládou SR a vládou Seychelskej republiky o zrušení vízovej povinnosti, na základe ktorého platí od 13. augusta 2003 pre štátnych občanov Seychelskej republiky vízová povinnosť pri vstupe na územie SR, si dovoľujeme informovať, že seychelská strana pre vstup slovenských štátnych občanov na územie Seychelskej republiky nebude vyžadovať víza. Slovenskí občania získajú povolenie na vstup po príchode na Seychely. Podmienkou na udelenie povolenia na vstup je platný cestovný doklad, spiatočná letenka, potvrdenie o zabezpečení ubytovania a odpovedajúce finančné zabezpečenie pobytu.

Každý návštevník si pri príchode do krajiny musí zakúpiť VISITOR´S PASS (22,-USD vrátane letiskového / prístavného poplatku).

Ministerstvo zahraničných vecí SR oznamuje, že na základe podpisu Dohôd medzi Európskym spoločenstvom a krajinami Antigua a Barbuda, Bahamy, Barbados, Maurícius, Saint Kitts (Svätý Krištof) a Nevis, Seychelly, dochádza s okamžitou platnosťou k vzájomnému zrušeniu vízovej povinnosti pri krátkodobých pobytoch. Dohody umožňujú občanom EÚ a občanom dotknutých kranjín cestovať bez víz na územie druhej zmluvnej strany na maximálne obdobie 3 mesiacov počas 6 mesiacov.

Aby bolo možné využívať výhody tohto bezvízového režimu, musia občania EÚ a uvedených krajín vlastniť platný cestovný, služobný alebo diplomatický pas.

Bezvízový styk sa uplatňuje pre všetky kategórie osôb a na všetky účely ciest (napr. turistika, kultúrne návštevy, vedecké aktivity, rodinné návštevy, obchodné a podnikateľské cesty a pod.), okrem osôb cestujúcich za účelom vykonávania zárobkovej činnosti.


Seychely - pár tipov a rád

Ako si užiť Seychely a k tomu pár tipov a rád si môžete prečítať v článku "Seychely bez miliónov na účte" od Janky Schweighoferovej z portálu travelhack.me


Seychely – Podrobný sprievodca rajom 1/3 – ostrov Mahé


Počas letu vypĺňame dva dotazníky ohľadne účelu našej cesty, adresy ubytovania a množstvo otázok na príznaky počas posledných 30 dní na alergiu, bolesti hrdla, hlavy, teplotu. Dávame sme všade nie, nech máme pokoj, veď uznajte, koho ani raz nebolela hlava za posledný mesiac :) Po vyše 3 hodinách letu sa ako prvé objavujú Ile du Nord a Silhouette Island. Trasa pokračuje ponad severnú časť Mahé a pri pristávaní môžete vidieť na ľavej strane ostrovy Sainte Anne a Cerf. Veľké obavy sme mali z počasia, lebo podľa predpovede malo celých 10 dní pršať, ale nakoniec sú to len lokálne prehánky asi 2x za pobyt. Po vystúpení z lietadla nás víta slnko a pravý tropický vzduch.

TIP: K pasovej kontrole si pripravte materiály k ubytovaniu aj keď cestujete v skupine. Budú to pýtať od každého jedného člena, bez toho vás na Seychely nepustia

Najprv odovzdáme dotazníky na jednom mieste, kde si vás aj odfotia a potom nasleduje výsluch ohľadne ubytovania. Rezerváciu si overujú aj telefonicky. Všetko prebehlo hladko a môžeme ísť riešiť požičanie auta. Auto sme bookovali cez stránku economycarrentals.com a namiesto Kia Soul dostávame Daihatsu Terios. Extra poistenie sa platí na mieste, aj keď sme si mysleli, že to už máme v cene. Skúšali sme písať viacerým požičovniam, ale viac ako 5-miestne auto je problém zohnať. Dohodli sme sa, že z letiska to dáme na dvakrát a ďalšie dni pôjdu vždy dvaja busom..

Viac na svetobeznici.sk