Spiatočné letenky z Bratislavy na Sicíliu od 50€

22.Jún 2016 | 11:26
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa taliansko sicília trapani

Užite si ešte trochu tepla koncom sezóny na Sicílii a to vďaka ponuke leteniek od let.spoločnosti Ryanair. Aktuálne si môžete zakúpiť spiatočné letenky z Bratislavy do Trapani na Sicílii už od 50€. V cene letenky je príručná batožina do 10kg. V prípade, že by ste chceli cestovať s väčšou batožinou, napríklad s kufrom o váhe do 15kg, je poplatok za túto batožinu 50€. Za batožinu o váhe 20kg je poplatok 70€. Letenky za túto cenu sú dostupné počas mesiaca október 2016.


► Letenky napríklad v termíne 9-13 október 2016.

► Ubytovanie na Sicílii už od 17€ na osobu a noc.


Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Doprava z letiska Trapani

Na cestu z letiska v Trapani máme niekoľko možností. Prvou z nich je všadeprítomné taxi, ktorých orientačné ceny sú popísané nižšie. Druhou možnosťou je niektorá z pravidelných autobusových liniek alebo shuttle service. Poprípade si môžete na letisku prenajať auto.


Taxi

  • Trapani città – 30€
  • Erice – 50€
  • Scopello – 70€
  • San Vito Lo Capo – 80€
  • Palermo – 140€
  • Agrigento – 170€


Autobus

  • Terravision s ktorou sa dopravíme do Trapani (16€ spiatočný lístok) alebo Palerma (24€ spiatočný lístok).
  • Salemi spoločnosť, ktorá zabezpečuje spojenie letiska s Trapani, Palermom či Marsalou a prímestské spoje (juh Sicílie)
  • Salvatore Lumia ( cca 19€ za spiatočný lístok do Agrigenta).


Prenájom auta

  • Na letisku v Trapani si môžete prenajať auto už od 19€ na deň.


Sicília – San Vito Lo Capo

Po dlhšej dobe lietania z Budapešti máme pre zmenu letenky z Bratislavy. Priamy let do Trapani trval necelé 2 hodiny a na letisku si požičiavame auto od spoločnosti Auto Europa. Auto sme bookovali cez stránku vipcars.com. Fiatky sú tam priam monopol a aj nám sa ušiel jeden z nich, konkrétne biely Fiat Panda. Auto sme si na začiatku nenafotili a na druhý deň sme objavili preliačeniny a drobný škrabanec. Aj napriek tomu, že sme nemali žiadnu kolíziu, takže rozhodne si auto na začiatku odporúčame nafotiť.

Nebolo nám to našťastie naúčtované, ale v papieroch to bolo zaznačené ako nové poškodenie. Po ceste k ubytovaniu sa zastavujeme na soľných poliach s kamenným mlynom. Pár metrov ďalej je Carrrefour, kde sme si spravili hneď väčší nákup, priamo v meste boli niektoré markety predražené a vyrabované. Jazda cez Trapani bola celkom adrenalínová, obiehajú vás sprava, zľava na bicykloch, motorkách a popri tom sa vám tlačia autá z bočných uličiek. Po vyše hodine jazdy prichádzame do nášho San Vito Lo Capo.

Check-in máme v hoteli Mira Spiaggia, ale bývame v Residence Smeraldo. S ubytkom sme nadmieru spokojní, dostali sme apartmán s dvomi spálňami, kuchynkou a balkónmi. Jediný príplatok bol za posteľné prádlo a uteráky. Zložíme si veci a môže sa vyraziť na našu pláž San Vito Lo Capo. Mimochodom máme to len nejakých 5 minút. Slniečko nám pekne svieti, takže zvyšok dňa relaxujeme na pláži. Scenéria s vrchom Monte Monaco je úžasná. Na záver dňa si robíme večernú prechádzku k majáku…

Viac si môžete prečítať na svetobeznici.sk