SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY - Vstup do krajiny len s negatívnym RT-PCR testom

23.Okt 2020 | 11:30
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: emiráty

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Abú Dhabí informuje občanov Slovenskej republiky, že vstup do krajiny nemá jednotné pravidlá.

  • Vstup do emirátu Dubaj je povolený pre osoby, ktoré sa preukážu vytlačeným negatívnym RT-PCR testom (certifikovaný v anglickom jazyku) nie starším ako 96 hodín.

Preukázať sa negatívnym testom je povinnosť už pred odletom v opačnom prípade nebude umožnený check-in. Po prílete na letisko je potrebné vyplniť tlačivo o zdravotnom stave a stiahnuť si povinnú aplikáciu. Tlačivo a informácie o stiahnutí aplikácie budú k dispozícií ako v lietadle, tak i po pristáti pred pasovou kontrolou.

Po prílete môžu miestne úrady na letisku vykonať ďalší RT-PCR test. Do oznámenia výsledku testu je povinnosť ostať bez možnosti voľného pohybu na mieste pobytu, ktoré ste uviedli v príslušnom tlačive.

  • Vstup do emirátu Abú Dhabí je povolený pre osoby, ktoré sa preukážu vytlačeným negatívnym RT-PCR testom (certifikovaný v anglickom jazyku) nie starším ako 96 hodín.

Preukázať sa negatívnym testom je povinnosť už pred odletom v opačnom prípade nebude umožnený check-in. Po prílete alebo príchode do emirátu Abú Dhabí je povinnosť absolvovať 14-dňovú karanténu, ktorá bude kontrolovaná prostredníctvom monitorovacieho náramku. Náramok bude k dispozícií od príslušných autorít na každom prechode do emirátu Abú Dhabí. Zároveň je povinnosť podrobiť sa na dvanásty deň po príchode do emirátu Abú Dhabí RT-PCR testu. Nesplnenie tejto povinnosti podlieha vysokým pokutám.

Pre osoby s platnými rezidenčnými vízami v emiráte Abú Dhabí je odporúčané skontrolovať si podmienky vstupu do krajiny na webovej stránke Federal Authority for Identity. Osoby s platnými rezidenčnými vízami v emiráte Dubaj musia mať vopred súhlas General Directorate of Residency and Foreigners Affairs pred vstupom do krajiny.


Podmienky vstupu do jednotlivých emirátov v Spojených arabských emirátoch sa môžu meniť a z toho dôvodu odporúčame pred cestou kontaktovať príslušné emirátske orgány alebo Veľvyslanectvo Spojených arabských emirátov vo Viedni. Prípadne odporúčame obrátiť sa na leteckú spoločnosť.

  • Naďalej platí povinnosť nosiť ochranné rúško na tvár ako v interiéri tak aj v exteriéri a dodržiavať všetky preventívne opatrenia.

V prípade núdze môžu občania Slovenskej republiky nepretržite kontaktovať pohotovostný mobil Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Abú Dhabí: +971566202560 alebo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky: +421259785978.

Zdroj: mzv.sk