SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY - Vstup do krajiny len s negatívnym RT-PCR testom

28.Júl 2020 | 09:30
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: emiráty

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Abú Dhabí informuje občanov Slovenskej republiky, že vstup do krajiny bude povolený od 1. augusta 2020 len s negatívnym RT-PCR testom nie starším ako 96 hodín z akreditovaných laboratórií schválených emirátskymi orgánmi.


Osobám s platnými rezidenčnými vízami Spojených arabských emirátov je vstup do krajiny povolený iba na základe predchádzajúceho súhlasu od Federal Authority for Identity and Citizenship (emirát Abú Dhabí) alebo General Directorate of Residency and Foreign Affairs (emirát Dubaj). Turisti majú povolený vstup do emirátu Dubaj za predpokladu preukázania sa negatívnym RT-PCR testom nie starším ako 96 hodín zo schváleného zdravotníckeho zariadenia. Podmienky vstupu do jednotlivých emirátov sú rôzne. Bližšie informácie poskytujú emirátske orgány alebo Veľvyslanectvo Spojených arabských emirátov vo Viedni.

V prípade núdze môžu občania Slovenskej republiky nepretržite kontaktovať pohotovostný mobil Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Abú Dhabí: +971566202560 alebo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky: +421259785978.

Zdroj: mzv.sk