SPOJENÉ KRÁĽOVSTVO: Aktuálne podmienky vstupu a opatrenia platné od 30. novembra 2021

29.Nov 2021 | 11:23
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: SPOJENÉ KRÁĽOVSTVO

Najnovšie zmeny

Pre každého cestujúceho prichádzajúceho do Spojeného kráľovstva platí povinnosť vyplniť formulár na vyhľadanie cestujúceho tzv. passenger locator form a absolvovať PCR test na deň 2 po príchode, ktorý si je potrebné objednať pred cestou a zotrvať v izolácii až do obdržania negatívneho výsledku.

Registrácia je možná 48 hodín pred plánovaným príchodom do krajiny. Deň príchodu do krajiny sa ráta ako deň 0.

Opatrenia sa týkajú aj zaočkovaných cestujúcich.

Uvedené opatrenia budú platiť v Anglicku od 30. novembra 2021 o 4.00 hod.


Podmienky vstupu do krajiny

Pre každého cestujúceho prichádzajúceho do Spojeného kráľovstva platí povinnosť vyplniť formulár na vyhľadanie cestujúceho tzv. passenger locator form. Registrácia je možná 48 hodín pred plánovaným príchodom do krajiny.


Podmienky vstupu a karantény pre zaočkované osoby

(Moderna, Pfizer, Astra Zeneca, Janssen)

Od 30. novembra 2021 o 4.00 hod. na deň 2 po príchode do Spojeného kráľovstva (deň príchodu do krajiny sa ráta ako deň 0) platí povinnosť absolvovať PCR test na COVID-19, ktorý si je potrebné objednať ešte pred cestou. Potvrdzujúci kód je potrebné zadať do formuláru na vyhľadanie cestujúceho, inak nebude možné registráciu ukončiť. Cestujúci zostáva v karanténe až do obdržania negatívneho výsledku PCR testu.

Z testovania sú oslobodené deti do 4 rokov.


Podmienky vstupu a karantény pre nezaočkované osoby

Cestujúci ktorí nie sú plne zaočkovaní (Moderna, Pfizer, Astra Zeneca, Janssen), sa musia pred cestou preukázať negatívnym výsledkom antigénového alebo PCR testu (neplatí pre deti do 11 rokov) nie starším ako 3 dni v anglickom, francúzskom alebo španielskom jazyku (preklad nebude akceptovaný), vyplniť registračný formulár na vyhľadanie cestujúceho a zakúpiť si testy ktoré je potrebné absolvovať na 2. a 8. deň po príchode. Karanténu možno ukončiť po získaní negatívneho výsledku testu, ktorý možno absolvovať na 5. deň pobytu v prípade, že výsledok testu z druhého dňa bol negatívny. Naďalej zostáva povinnosť absolvovať test aj na 8. deň. Z akéhokoľvek testovania sú oslobodené deti do 4 rokov.

Zoznam výnimiek z vyplnenia formuláru na vyhľadanie cestujúceho, testovania alebo karantény

Cestovanie s deťmi

Aktuálne pravidlá vstupu do Spojeného kráľovstva


Podmienky príchodu pre cestujúcich z červených krajín

Cestujúci, ktorí v predošlých 10 dňoch navštívili krajinu z červeného zoznamu , sú povinní dodržiavať pravidlá vzťahujúce sa na túto kategóriu krajín.

Každá osoba, ktorá pricestuje z krajiny nachádzajúcej sa na červenom zozname počas posledných 10 dní, je povinná uskutočniť rezerváciu v jednom z hotelov vyčlenených pre 10-dňovú karanténu.


Tranzit cez Francúzsko zo Spojeného kráľovstva

Osoby plne zaočkované nemusia predkladať pri ceste do/cez Francúzsko výsledok negatívneho PCR alebo antigénového testu pri cestách zo Spojeného kráľovstva. Doba potrebná od podania druhej dávky bola znížená na 7 dní (pri dvojdávkovej vakcíne) a 28 dní pri jednodávkovej vakcíne. Pri nezaočkovaných osobách je veková hranica na predloženie negatívneho PCR alebo antigénového testu stanovená na 12 rokov.


Podmienky vstupu na Gibraltár

COVID-19 - cestovné informácie o Gibraltári

Pre návštevu Gibraltáru platia v súčasnosti rovnaké podmienky ako pre Spojené kráľovstvo, to znamená povinnosť preukázať sa pri prílete negatívnym testom na COVID-19; ďalej povinnosť vyplniť locator passanger form a zakúpenie testu po príchode cez Covid Rapid Test).


Opatrenia v krajine

Podrobné informácie o opatreniach proti šíreniu COVID-19 v krajine

Podľa vyhlásenia britskej vlády je posledné uvoľňovanie opatrení a zrušenie všetkých limitov platné od 19. júla. Odlišnosti v jednotlivých regiónoch - Wales, Škótsko, Severné Írsko.

Zdroj: mzv.sk