SRÍ LANKA - Aktuálne podmienky vstupu do krajiny

29.Apr 2021 | 19:37
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: srí lanka

Krajina od 21. januára 2021 obnovila prevádzku medzinárodného letiska a je možné online požiadať o vstupné víza pre väčšinu kategórií cestujúcich.

Po prílete je nutné sa podrobiť PCR testu na ochorenie COVID-19 a v prípade pobytu dlhšom ako 4 noci byť vopred objednaný aj na druhý test (súčasťou online žiadosti o víza musí byť aj doklad o zaplatení rezervácie na testovanie). Pri pobyte dlhšom ako 13 nocí bude vyžadovaná rezervácia termínu aj na tretí test. Výnimku z testovania majú iba deti do 12 rokov.

Každý prichádzajúci musí taktiež vyplniť čestné vyhlásenie o svojom zdravotnom stave, mať uhradené miestne COVID-19 cestovné poistenie (cena 12,-USD za mesačné krytie) a mať platnú rezerváciu v hotely na celý pobyt. Návštevníci musia po absolvovaní prvého testu na území Srí Lanky zotrvať v hotely až do získania výsledkov druhého testu.

Turisti sú povinní pred príchodom do krajiny získať povolenie od Ministerstva turizmu, v prípade iného účelu je nutné vopred kontaktovať Ministerstvo zahraničných vecí Srí Lanky na emailovej adrese: [email protected].

Aktuálne odkazy, formuláre a detailné informácie sa nachádzajú na stránke Ministerstva turizmu Srí Lanky

Pre výnimky z povinného predloženia negatívneho PCR testu po prekonaní choroby je nutné kontaktovať veľvyslanectvo Srí Lanky vo Viedni.

Občania Srí Lanky sa okrem negatívneho PCR testu nie staršieho ako 96 hodín môžu preukázať aj antigénovým testom vykonaným do 48 hodín pred príletom. Všetci ostatní cestujúci, s výnimkou detí do 2 rokov, sú povinní sa preukázať negatívnym PCR testom nie starším ako 96 hodín, pričom niektoré aerolinky môžu vyžadovať aj test vykonaný najneskôr pred 72 hodinami.

Detailné informácie je možné nájsť na webovej stránke Ministerstva turizmu Srí Lanky.


Podmienky tranzitu a odchodu

Cestovné spojenie s krajinami EÚ je od 21. januára 2021 obnovené.


Cestovanie v rámci krajiny

Cestovanie v rámci krajiny je dostupné, avšak presuny medzi okresmi sú naďalej obmedzené.

Zdroj: mzv.sk