Sudán - spiatočné letenky do Chartumu od 402€

23.Apr 2017 | 20:57
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: afrika SUDÁN letenky do afriky letenky do sudánu letisko budapešť egyptair chartúm

Sudán poznáme predovšetkým ako krajinu večne sa zmietajúcu v bojoch. Keď sa ale vyhneme častiam, ktorým by sme sa vyhnúť mali, zistíme, že je to miesto viac ako zaujímavé. Zláka vás do hlavného mesta Chartúm, ležiaceho na sútoku dvoch Nílov, na farebné trhoviská i ostrov Tuti.

K ceste do Sudánu môžete využiť aktuálnu ponuku let.spoločnosti EgyptAir s možnosťou rezervácie spiatočných leteniek z Budapešti do Chartúmu už od 402€. V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia o hmotnosti max. 23kg. Letenky sú dostupné v rôznych termínoch od mája do júna 2017.


► Letenky napríklad v termíne 9-19 máj 2017.

► Ubytovanie v Chartúme už od 10€ na osobu a noc.


Vyhľadať letenky do chartúmu

Vyhľadať ubytovanie v chartúme


Prečo ísť do Sudánu? Pretože táto krajina čiernych faraónov je mimo hlavných turistických trás, čakajú vás tu desiatky pyramíd, starovekých stavieb, ale aj tajomné dervišské tance. Ak chceš vedieť viac o tejto krajine, čo, kde a ako, tak určite si prečítaj info od Martina Navrátila na Travelistan.sk


Podmienky vstupu do Sudánu

  • Slovenskí občania potrebujú pre vstup do Sudánu cestovný pas a platné víza. Cestovný pas musí mať platnosť minimálne 6 mesiacov od dátumu vstupu do Sudánu. V cestovnom pase nesmie byť udelené izraelské vízum. Občania SR môžu požiadať o udelenie víza ne veľvyslanectve Sudánu vo Viedni.
  • Žiadateľ musí predložiť na veľvyslanectve potvrdenie o rezervácii ubytovania a spiatočnú letenku. V prípade obchodnej cesty je potrebné preložiť list pozývajúcej organizácie s cieľom pobytu, jeho predpokladanou dĺžkou a finančným zabezpečením. Kópia zoznamu iných kontaktov v Sudáne sa doporučuje predložiť.
  • Doba na vybavenie víza je zvyčajne 14 dní. V mimoriadnych prípadoch (pri obchodných cestách) je možné požiadať o vízum na veľvyslanectve Sudánu v Káhire.Medzinárodný očkovací preukaz sa nevyžaduje. Môže sa stať, že pohraničné orgány budú vyžadovať od návštevníka potvrdenie, že nie je nositeľom vírusu HIV, alebo vírusu Ebola.
  • V žiadnom prípade sa nedoporučuje cestovať do Sudánu bez platného víza. Získať vízum na letisku po prílete nie je možné a väčšina leteckých spoločností neprevezme na palubu cestujúceho bez víz.
  • Každý individuálny návštevník sa musí zaregistrovať v priebehu 7 dní na oddelení cudzineckej polície Ministerstva vnútra Sudánu. V prípade pobytu v ubytovacom zariadení plní ohlasovaciu povinnosť ubytovacie zariadenie.