SUDÁN: Z Budapešti do Chartumu od 363€

03.Okt 2017 | 21:32
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: letisko budapešť afrika letenky do afriky chartúm SUDÁN letenky do sudánu egyptair letenky do chartúmu

Tam, kde sa stretávajú Modrý a Biely Níl, leží mesto, ktoré na zozname turistických snov často nenájdete. Za to u nás nájdete letenky do exotického Chartúm, modernizujúceho sa mesta so starobylou dušou, ktoré je východiskovým bodom k ďalším zaujímavým miestam. Za dobrodružstvom tak môžete vyraziť na ostrov Tuti alebo k pyramídam v Meroe.

K ceste do Sudánu môžete využiť aktuálnu ponuku spiatočných leteniek z Budapešti do Chartúmu s leteckou spoločnosťou EgyptAir už od 362€. V cene letenky je jedna príručná batožina a jedna zapísaná batožina do podpalubia o hmotnosti max. 23kg. Letenky sú dostupné v rôznych termínoch od októbra do decembra 2017.


► Letenky napríklad v termíne 7-21 november 2017.

► Ubytovanie v Chartúme už od 10€ na osobu a noc.


Vyhľadať letenky do chartúmu

Kalendár termínov Budapešť - Chartum od 363€

Vyhľadať ubytovanie v chartúme


Prečo ísť do Sudánu? Pretože táto krajina čiernych faraónov je mimo hlavných turistických trás, čakajú vás tu desiatky pyramíd, starovekých stavieb, ale aj tajomné dervišské tance. Ak chceš vedieť viac o tejto krajine, čo, kde a ako, tak určite si prečítaj info od Martina Navrátila na Travelistan.sk


Podmienky vstupu do Sudánu

  • Slovenskí občania potrebujú pre vstup do Sudánu cestovný pas a platné víza. Cestovný pas musí mať platnosť minimálne 6 mesiacov od dátumu vstupu do Sudánu. V cestovnom pase nesmie byť udelené izraelské vízum. Občania SR môžu požiadať o udelenie víza ne veľvyslanectve Sudánu vo Viedni.
  • Žiadateľ musí predložiť na veľvyslanectve potvrdenie o rezervácii ubytovania a spiatočnú letenku. V prípade obchodnej cesty je potrebné preložiť list pozývajúcej organizácie s cieľom pobytu, jeho predpokladanou dĺžkou a finančným zabezpečením. Kópia zoznamu iných kontaktov v Sudáne sa doporučuje predložiť.
  • Doba na vybavenie víza je zvyčajne 14 dní. V mimoriadnych prípadoch (pri obchodných cestách) je možné požiadať o vízum na veľvyslanectve Sudánu v Káhire.Medzinárodný očkovací preukaz sa nevyžaduje. Môže sa stať, že pohraničné orgány budú vyžadovať od návštevníka potvrdenie, že nie je nositeľom vírusu HIV, alebo vírusu Ebola.
  • V žiadnom prípade sa nedoporučuje cestovať do Sudánu bez platného víza. Získať vízum na letisku po prílete nie je možné a väčšina leteckých spoločností neprevezme na palubu cestujúceho bez víz.
  • Každý individuálny návštevník sa musí zaregistrovať v priebehu 7 dní na oddelení cudzineckej polície Ministerstva vnútra Sudánu. V prípade pobytu v ubytovacom zariadení plní ohlasovaciu povinnosť ubytovacie zariadenie.