Švédsko - Štokholm z Krakova aj na predĺžený víkend od 16€

01.Apr 2017 | 03:37
Autor: Dušan
Kategória: Lacné letenky
Značky: európa štokholm švédsko letenky do švédska letenky do štokholmu letisko krakov ryanair

Štokholm, mesto, ktoré patrí medzi najkrajšie na svete. Stojí na štrnástich ostrovoch jazera Mälaren v tesnej blízkosti Baltického mora. Každý ostrov je jedinečný, no najnavštevovanejší je ostrov Djurgården. Nachádza sa tu prvé múzeum ľudovej architektúry s príznačným názvom "Skansen". Centrom mesta je Gamla Stan, kde máte možnosť vidieť kráľovský palác alebo Storkyrkan, miesto korunovácie švédskych kráľov. Za návštevu stojí aj palác Drottningholm, ktorý je na zozname Svetového dedičstva UNESCO a zároveň je aj sídlom švédskej kráľovskej rodiny.

V aktuálnej ponuke od let.spoločnosti Ryanair si môžete zakúpiť spiatočné letenky do Štokholmu (Skavsta) s odletom z Krakova už od 68Zl (cca 16€). V cene spiatočnej letenky je jedna príručná batožina o váhe do 10kg o rozmeroch 55cm x 40cm x 20cm a jedna menšia príručná batožina s rozmermi max. 35cm x 20cm x 22cm. Tou môže byť napríklad dámska kabelka, taška na notebook alebo fotoaparát.

Zapísaná batožina do podpalubia o váhe do 15kg je za poplatok 41€ a v prípade batožiny o hmotnosti do 20kg si priplatíte 56€. Letenky za túto cenu sú dostupné v termínoch počas mesiaca apríl 2017.


► Letenky do Štokholmu v termíne 13-16 apríl 2017.

► Ubytovanie v Štokholme už od 20€ na osobu a noc.


Vyhľadať a rezervovať letenky

Vyhľadať a rezervovať ubytovanie


Doprava z letiska Skavska do Štokholmu

Do centra sa dá dostať viacerými spôsobmi.

  • Dopravu z letiska Skavska do Štokholmu obsluhuje Flygbussarna Airport Coaches s cenou za spiatočný lístok už od 278 SEK (cca 30€).
  • Ďalšou možnosťou ako sa dostať z letiska je použiť autobus č.515 a č.715 ktorý nás za 2,50€ odvezie do neďalekého mestečka Nyköping, kde môžeme nastúpiť na vlak do Štokholmu.


Nyköping 10 minút 270 SEK
Norrköping 45 minút 970 SEK
Linköping 60 minút 1600 SEK
Stockholm 70 minút 1600 SEK
Arlanda 90 minút 2100 SEKŠtokholm – Benátky severu

Štokholm je moderné európske hlavné mesto, ktoré sa rozprestiera na 14 menších ostrovoch. Letecky sa sem dostaneme za pár eur, ale potom sa pripravte na poriadnu drahotu. Nás vyšla spiatočná letenka z Budapešti na 10E. V septembri je tu klíma okolo 15-20 stupňov, takže tričko, bunda a môže sa ísť spoznávať čaro severnej Európy. Na jednej strane supermoderné európske hlavné mesto, kde okrem hotdogu v stánku takmer všetko zaplatíte debetnou kartou. Na druhej strane si predstavte dokonale vybudované historické centrum na samostatnom ostrove...

Viac tipov a rád z cesty do Štokholmu si môžete prečítať na svetobeznici.sk