TALIANSKO - Aktuálne podmienky vstupu a opatrenia

13.Aug 2020 | 19:50
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: taliansko

Od 13. augusta 2020 sú všetci cestujúci, ktorí prechádzali alebo sa zdržiavali posledných 14 dní v Chorvátsku, na Malte, v Grécku alebo Španielsku, povinní absolvovať test na COVID-19. Test je možné absolvovať priamo na vybraných letiskách, či prístavoch, alebo do 48 hodín od vstupu na talianske územie prostredníctvom príslušného zdravotného strediska (ASL).

Testovanie nemusia absolvovať tí, ktorí pri vstupe na teritórium predložia negatívny test na COVID - 19 nie starší ako 72 hodín. Do negatívneho výsledku testu platí povinnosť zotrvať v domácej izolácii.

Ak sa cestujúci zdržiaval posledných 14 dní v Rumunsku alebo Bulharsku, je povinný po príchode do Talianska absolvovať 14-dňovú domácu izoláciu.

Slovensko je pre Taliansko bezpečnou krajinou. Slovenskí občania sa môžu po území Talianska pohybovať bez testu na COVID-19 a bez karantény. Pri vstupe do Talianska je však potrebné vyplniť vyhlásenie (autodichiarazione) a odovzdať ho dopravcovi, alebo sa ním preukázať v prípade kontroly policajnými zložkami.

V Taliansku aj naďalej platí núdzový stav. Platí zákaz zhromažďovania sa na verejných priestranstvách alebo miestach prístupných verejnosti, povinnosť dodržiavať sociálnu vzdialenosť od iných osôb minimálne 1 meter, v reštauráciách a obchodoch je zákazník povinný na požiadanie poskytnúť svoje osobné údaje (meno, priezvisko, adresa, telefónne číslo). Nosenie rúška je povinné pri vstupe do verejných uzavretých priestorov ako aj v prostriedkoch hromadnej dopravy. Jednotlivé regióny môžu v závislosti od epidemiologickej situácie prijímať vlastné prísnejšie opatrenia. Napríklad v regiónoch Lombardsko a Kampánia pretrváva povinnosť nosiť rúško vždy a všade.


Na stiahnutie:


Zdroj: mzv.sk