THAJSKO: Varovanie pred tropickou búrkou Pabuk

04.Jan 2019 | 10:36
Autor: Dušan
Kategória: Oznamy a upozornenia pred cestou
Značky: thajsko

Veľvyslanectvo SR v Bangkoku upozorňuje cestujúcu verejnosť, že thajské meteorologické orgány vydali pre južné oblasti Thajska varovanie pred blížiacou sa tropickou búrkou Pabuk, ktorá s veľkou pravdepodobnosťou zasiahne v najbližších dňoch provincie Surat Thani, Nakhon Si Thammarat, Phatthalung, Songkhla, Pattani, Yala, Narrathiwat, Krabi, Trang. Sprevádzať ju budú prudké dažde a silný nárazový vietor s rýchlosťou do 80-115 km/h. Ostatné provincie v južnom regióne budú vystavené silným zrážkam. Podľa predpovedí búrka zasiahne aj turisticky navštevované miesta Koh Samui, Koh Tao a Koh Pangan.

V niektorých častiach provincií v Thajskom zálive a Andamanskom mori môžu byť obmedzené a pozastavené dopravné spojenia a uzatvorené aj vyhliadkové turistické miesta. V ostatných častiach Thajska, vrátane Bangkoku, sa očakáva ochladenie. Predpokladá sa, že búrka bude ustupovať 6. januára 2019.

Cestujúcej verejnosti odporúčame, aby pred cestou do týchto oblastí sledovali aktuálne dianie a riadili sa odporúčaniami miestnych orgánov.

Veľvyslanectvo SR v Bangkoku odporúča slovenským občanom v prípade cestovania do Thajska využiť službu dobrovoľnej registrácie na webovej stránke MZVaEZ SR.

Zdroj: Mzv.sk